Zwaar gehavend EKC houdt schade beperkt

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) speelden zaterdag 5 november thuis op Sportpark “Westerklooster” te Kloosterburen tegen de nummer twee van de ranglijst VIOD 2 uit het Friese Driesum. Onder de goede leiding van scheidsrechter G. Adema uit Kloosterburen trad EKC aan met een zeer gehavend elftal daar door allerlei omstandigheden maar liefst 6 basisspeelsters ontbraken te weten Emma Postma, Nicky Bos, Wendy Reitsma, Gretha Annema, Janet Toonder en Demi Mulder. Voormalig keepster en tegenwoordig libero bij de reserves Marijn Nienhuis stond nu op het doel. VIOD was wel de bovenliggende partij maar liet toch niet echt zien waarom ze nou op de tweede plaats staan. Wel sloegen de Friezinnen in de 1e minuut al toe en zetten de stand op 0-1. Echter EKC ging niet bij de pakken neerzetten en zocht de gelijkmaker. Na enkele vast gelopen aanvallen en een niet benutte corner en vrije trap lukte het EKC toch om in de 17e minuut langszij te komen. Marije Roelink werd op het middenveld aangespeelde, zette door en plaatste de bal in – de voor haar – rechterhoek: 1-1. VIOD zette gelijk tegenstoten op die echter door EKC werden weggewerkt. Ook moest keepster Nienhuis enkele malen uitkomst brengen. Aan de andere kant was ook EKC niet helemaal ongevaarlijk. Rebecca Postma zag haar afstandsschot naast gaan en Sarah Rijzinga liep vast in de VIOD-defensie. Helaas voor EKC kantelde VIOD de wedstrijd in twee minuten. Eerst werd het in de 29e minuut 1-2 waarna twee minuten later een goed geplaats afstandsschot achter keepster Nienhuis insloeg: 1-3. EKC probeerde wel wat terug te doen maar VIOD ving alles goed op. In de 40e minuut kreeg EKC een goede kans nadat een goed geplaatste voorzet net door Marije Roelink gemist werd. Twee minuten later was VIOD wel succesvol nadat de EKC-defensie de bal niet goed weg kreeg waarmee de stand op 1-4 kwam. Echter EKC gaf niet op en kwam in de 45e minuut weer dichterbij. Sarah Rijzinga gaf de voorzet waarna Nicky Knol deze binnenschoot: 2-4. Tot de rust bleef het hierbij.

Na de rust was het begin duidelijk voor de thuisploeg die dit echter niet in doelpunten wist te verzilveren. EKC speelde met de beperkte middelen die ze had nu toch duidelijk beter dan voor de rust en was zeker niet bereid om zich bij de 2-4 neer te leggen. De ploeg legde een goede strijdmentaliteit op de grasmat dat echter niet beloond werd. VIOD op haar beurt was ook wel wat dreigend maar nu toch in mindere mate. De leeg gespeelde Suzanne Bergstra werd in de 61e minuut gewisseld voor Kirsten Berghuis. Vier minuten later stierf een hele mooie EKC-aanval in schoonheid. EKC bleef goed spelen voor een beter resultaat terwijl het zich eveneens VIOD van het lijf wist te houden. Zo zag het publiek dan ook een boeiende tweede helft. EKC kreeg nog wat mogelijkheden die niet benut werden en daar ook VIOD niet meer scoorde werd de 2-4 ruststand ook de eindstand. Zowel de coaches als het elftal van EKC waren ondanks de nederlaag tevreden met het vertoonde spel en waren het er over eens dat indien men compleet was geweest er zeker een ander resultaat in had gezeten. Nu was het zeker geen schande om van VIOD te verliezen. Komende zaterdag komen de dames van Drenthina op bezoek in Kloosterburen, aanvang 14.00 uur.