Zeer goed begin bekeravontuur EKC dames

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zijn zaterdag 20 augustus het bekeravontuur uitstekend begonnen. In Leeuwarden moest EKC spelen tegen derdeklasser CVV Blauw Wit’34 waartegen men twee seizoenen geleden in het kampioensjaar één van de weinige nederlagen leed. Nu was dit team van Blauw Wit’34 slechts een schim van dat elftal. EKC zag na het laatste seizoen drie speelsters stoppen te weten Krista Berghuis, Kim Mulder en Romy Rijzinga maar kon daarvoor ook drie nieuwe speelsters verwelkomen te weten Greta Annema, Nicky Knol en Emma Postma. EKC kende deze middag weinig problemen met Blauw Wit’34. Al na 3 minuten was het raak. Emma Postma vond Irene Bos die de 0-1 in schoot. De gasten wilden meer maar niet alles lukte. De thuisploeg poogde wel wat terug te doen maar al haar pogingen waren ongevaarlijk. Een paar schoten gingen naast. Het was wederom EKC dat haar score verdubbelde in de 32e minuut. Sarah Rijzinga stuitte op de keepster waarna de mee gesnelde Irene Bos het afmaakte: 0-2. Drie minuten later speelde Sarah Rijzinga zich vrij voor het Friese doel en nam ook de 0-3 voor haar rekening. Toen was de wedstrijd min of meer gespeeld. Nadat een aantal kansen van EKC onbenut bleven was het in de 43e minuut andermaal raak. Nu speelde Rebecca Postma zich vrij en zij bepaalde de ruststand op 0-4. In de rust werden Irene Bos en Suzanne Bergstra gewisseld voor Michelle Koster en Marjon Bos.

In de tweede helft denderde EKC over Blauw Wit’34 heen. De gasten zaten er dicht op en waren al na 2 minuten weer succesvol. Marjon Bos vond Michelle Koster die de 0-5 noteerde. Een minuut hierna viel ook de 0-6 toen Emma Postma Sarah Rijzinga vond die alleen doorging en in de roos trof. Van Blauw Wit’34 kwam hierna niet veel meer. Echter ook EKC wist even de weg naar het doel niet meer te vinden. Een aantal inzetten ging naast en op de paal en ook de corners van Janet Toonder werden niet in doelpunten omgezet. In de 66e minuut was het wel weer raak. Na een hoekschop van Janet Toonder tilde Greta Annema de stand naar 0-7. EKC controleerde de wedstrijd en breidde in de 78e minuut uit naar 0-8. Marjon Bos stuitte op de keepster waarna Rebecca Postma het afrondde. Een minuut later lag ook de 0-9 in het net. Marjon Bos vond nu Sarah Rijzinga die raak schoot. Blauw Wit’34 was geen gevaar meer en keepster Nicky Bos kende dan ook een zeer rustige tweede helft terwijl de eerste helft ook al niet veel werk gaf. In de 80e minuut mocht de nog niet geheel fitte Loes Korhorn invallen voor Emma Postma. Een minuut hierna vielen de dubbele cijfers. Na een corner van Sarah Rijzinga was libero Wendy Reitsma de afmaakster: 0-10. Daar Greta Annema ook goed op de liberopositie kan spelen kon Reitsma wat meer mee naar voren gaan. Nog even schoot Blauw Wit’34 naast maar daar bleef het ook bij. Het laatste woord was evenwel aan EKC in de 84e minuut. Nicky Knol passte op Michelle Koster die de eindstand op 0-11 bepaalde waarmee EKC haar visitekaartje afgaf. De drie nieuwe speelsters zijn een duidelijke aanwinst voor EKC. Komende dinsdag speelt EKC om 18.45 uur in Kloosterburen de tweede bekerwedstrijd tegen eveneens derdeklasser CSV Be Quick Dokkum 2.