Winsum dames maatje te groot voor EKC

Op Sportpark Westerklooster te Kloosterburen ontvingen de dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 3 december de nummer twee van de ranglijst v.v. Winsum. Uit had EKC met 2-0 verloren toen het zonder Sarah Rijzinga moest stellen. Nu was het elftal nog meer gehavend daar door blessures en ziekte naast Sarah Rijzinga ook nog eens Irene Bos, Nicky Bos, Janet Toonder en Gretha Annema ontbraken. Met één wissel en twee van het tweede elftal ging de thuisploeg onder leiding van scheidsrechter G. Adema de strijd aan. Vooraf werd er een minuut stilte gehouden voor het verongelukte Braziliaanse elftal van Associaçâo Chapecoense de Futebol (ACF). In de eerste tien minuten zette EKC wat meer druk en ging er niet veel van Winsum uit. Toch kwamen de gasten in de 14e minuut door Alieke Tuin na een snelle aanval over rechts op 0-1. Winsum speelde in een hoog tempo wat EKC vooralsnog bij kon houden. Zelf kon EKC aanvallend geen vuist maken en het was keepster Marijn Nienhuis die vooreerst verdere tegentreffers voorkwam. In de 43e minuut was het alsnog wel raak voor Winsum. Keepster Nienhuis kwam uit en ook libero Wendy Reitsma probeerde nog een treffer te voorkomen maar weer was het Alieke Tuin die de ruststand op 0-2 zette. In de rust werd de geblesseerd geraakte Loes Korhorn vervangen door Suzanne Bergstra.

In de tweede helft had EKC wel de zon mee maar verder domineerde Winsum. Het spel speelde zich het meest af op de helft van EKC. Weliswaar hadden de gastdames wat kleine kansjes maar twee vrije trappen en een corner van Emma Postma kregen geen positief vervolg. Winsum was veel beter in de omschakeling en stoorde ook beter. Nadat Winsum twee keer naast schoot en Emma Postma’s vrije trap in de 55e minuut nog tegen de lat belandde was het toch weer de equipe van trainer Alfred Sterrenberg en leider Paul de Vries dat in de 59e minuut de wedstrijd op slot gooide. Na een goede aanval zorgde Chantal Streppel voor de 0-3. EKC probeerde wat terug te doen en weer zag Emma Postma haar vrije trap in de 66e minuut tegen de lat belandden. Winsum bleef de betere ploeg en wist in de 72e minuut de score verder op te voeren toen wederom Chantal Streppel het net deed bollen: 0-4. Nog in dezelfde minuut werd Minke Toonder gewisseld voor Charlotte van Dort. Van EKC kwam er aanvallend niets meer uit en was het alleen nog bezig met tegenhouden. Ook deed het gemis van de 5 basisspeelsters zich gelden. In de 82e minuut vloog de 0-5 binnen voor Winsum toen Minke Lalkens in de roos trof. Twee minuten later redde eerst nog keepster Marijn Nienhuis en vervolgens Demi Mulder op de lijn. Echter in de 85e minuut werd het alsnog 0-6 toen Melinda Hilbelink na twee corners raak schoot. Hier bleef het bij voor EKC dat door deze nederlaag langzaam aan weer terugzakt naar de degradatiezone. Winsum-keepster Willisa Scholtens kende een vrij rustige middag. Winsum was deze keer een maatje te groot voor EKC. Komende zaterdag wacht de loodzware uitwedstrijd tegen koploper ACV in Assen.