Tweede overwinning voor dames EKC

Eindelijk is de tweede overwinning voor de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) een feit. In het verre Emmeloord werd hekkesluiter Flevo Boys zaterdagmiddag 28 november met 1-2 verslagen. Even na half drie was de aftrap en na wat middenveldvoetbal zette EKC aan. Wel moest men oppassen voor het jonge team van Flevo Boys maar over het algemeen had EKC deze eerste helft in de hand. Een verrassend afstandsschot van Sarah Rijzinga in de 19e minuut leidde tot een 0-1 voorsprong. EKC wilde meer maar verzuimde door te drukken alhoewel de mogelijkheden hier wel voor waren. Zo werd een vrije trap van Krista Berghuis gestopt en zag Wendy Reitsma haar afstandsschot over gaan en kopte ze net naast na een hoekschop. Maar een doelpunt kon niet uitblijven en deze viel dan ook in de 39e minuut. Via Marjon Bos en Janet Toonder kwam de bal bij Rebecca Postma die de 0-2 tegen de touwen joeg. EKC probeerde nog voor de rust het duel te beslissen maar slaagde daar niet in. Van de kant van Flevo Boys kwam ook niets zodat 0-2 ook de ruststand werd.

De tweede helft was helaas van een veel minder gehalte. EKC probeerde ook nu naar voren te spelen maar alles ging veel meer onzorgvuldiger. Hierdoor kreeg thuisploeg Flevo Boys – overigens een zeer sportief team – de hoop dat er toch nog meer in zat en EKC gaf ze daar ook gelegenheid voor. Echter voor Flevo Boys was het de pech dat ze voorin niet scherp waren en dat EKC-keepster Anna Buist op haar post stond. Na een kwartier in de tweede helft kwam Minke Toonder Loes Korhorn aflossen. Voorin wilde het met EKC niet lukken en aanvalster Michelle Koster verving in de 71e minuut Marije Roelink. Flevo Boys mocht soms ver komen maar wist hier vooralsnog geen gebruik van te maken. Echter in de 87e minuut ging het fout in de EKC-defensie en stond het ineens 1-2. De thuisploeg kreeg nog hoop op in ieder geval een punt en EKC moest alle zeilen bijzetten om haar voorsprong te behouden. Tevens verving in eveneens de 87e minuut Romy Rijzinga Rebecca Postma. Het lukte EKC om haar voorsprong van 1-2 vast te houden waarmee de tweede overwinning een feit was. Het elftal kan nu – gezien de andere uitslagen in de klasse – weer naar boven kijken. Komende zaterdag gaat het voor de laatste wedstrijd in 2015 uit naar GV Groen Geel in Groningen, aanvang 12.45 uur. Na afloop van de wedstijd tegen Flevo Boys werd in de kantine van de v.v. Eenrum de nieuwe kledinglijn van EKC getoond en kon er daarna gedanst worden op de muziekklanken van discotheek “De Schuimhappers”.