SV De Heracliden in tweede helft onderuit tegen Eenrum

In Sporthal Scherphorn te Uithuizermeeden stonden vrijdagvond 17 januari van de zaalvoetbaldames in de 2e klasse 2 de nummer 2 SV De Heracliden uit het gelijkmanige dorp tegen de nummer drie van de ranglijst Eenrum uit eveneens het gelijknamige dorp. In Leens had Eenrum tenauwernood met 6-4 gewonnen en ook nu begon het redelijk goed. Onder leiding van scheidsrechter S. Hovenga sloeg Eenrum al na een minuut toe. Sarah Rijzinga werkte zich door de verdediging en passeerde gelegenheidskeepster Alma Werkman: 0-1. Erg lang konden de roodbaadjes hier niet van genieten want twee minuten later kwam De Heracliden alweer langszij. Aanvoerster Marije Lenting – toch wel de meest gevaarlijkste speelster van de thuisploeg – brak door en knalde de 1-1 binnen achter keepster Hilma Hamming. Vervolgens begon De Heracliden meer aan te dringen terwijl het bij Eenrum niet wilde lopen. De ploeg had duidelijk last van de stilstand van een maand niet spelen. De kansen waren er dan ook voor De Heracliden waarbij keepster Hilma Hamming geruime tijd haar doel schoon wist te houden maar in de 16e minuut werd geklopt. Een hoekschop van Marije Lenting werd door Anne Wil Oosterhuis binnen getikt: 2-1. De gasten speelden chaotisch met al gevolg dat niets wilde lukken. Aan de andere kant waren de gastdames wel succesvol. In de 19e minuut maakte Marije Lenting zich los van haar directe man en schoot de 3-1 binnen. Eenrum probeerde wat terug te doen en in de 21e minuut vond men weer de aansluiting toen wederom Sarah Rijzinga zich door de verdediging werkte: 3-2. Eenrum wilde meer en testte keepster Werkman ook nog uit maar moest in de 25e minuut andermaal tegenslag verwerken. Wieke Molema bediende Anne Wil Oosterhuis die eerst nog op keepster Hamming stuitte maar in tweede instantie de ruststand op 4-2 stelde.

Na de rust stond Eenrum tegenover een schier ongekende uitdaging. De ploeg ging nu op de counter spelen waarbij het dan vooral gebruik maakte van de snelle Sarah Rijzinga. De Heracliden kwam weer opzetten maar de nieuwe speelwijze van de roodhemden wierp zijn vruchten af. De blauwhemden kwamen er niet door. Wel duurde het tot de 35e minuut eer Eenrum de aansluiting vond maar toen ging het ook ineens heel hard. Via Margriet Rozema en Sarah Rijzinga kwam de bal bij Anda Toonder die de 4-3 noteerde. Na een poging van De Heracliden kwam Eenrum in de 37e minuut langszij. Via Sarah Rijzinga en Ellen Toonder kwam de bal wederom bij Anda Toonder die andermaal toesloeg: 4-4. Het Heraclidenpubliek dat in de eerste helft nogal wat lawaai maakte begon langzaamaan stil te vallen. Nog in dezelfde minuut van de gelijkmaker sloeg Eenrum weer toe. Een combinatie tussen Anda Toonder en Sarah Rijzinga werd door Toonder doeltreffend afgerond: 4-5 en Eenrum stond nu aan de leiding. De Heracliden begon vermoeid te raken – men had weliswaar twee wisselspeelsters maar Eenrum had er vier en was dus in het voordeel – waardoor de passing en de combinaties niet meer zo lekker liepen. Eenrum daarentegen begon beter te spelen maar was vooralsnog ook niet succesvol. Wel was de spanning te snijden want alhoewel het minder liep met De Heracliden wilde het team het hoofd nog niet in de schoot leggen en waren er enkele hectische taferelen voor het Eenrum-doel maar keepster Hilma Hamming stond op haar post. Het duurde echter tot de 47e minuut alvorens de roodbaadjes – die deze tweede wedstrijd op karakter – speelden de overwinning definitief veilig stelden. Anda Toonder vond Sarah Rijzinga die de 4-6 inschoot. Nog even kwam De Heracliden opzetten en Korinne Huizenga wist op de lijn redding te brengen waarna Eenrum in de 50e minuut de eindstand definitief op 4-7 bepaalde toen een hoekschop van Anda Toonder door Sarah Rijzinga achter keepster Werkman werd gewerkt. Wat aanvankelijk op een ramp voor Eenrum uit leek te lopen werd in de tweede helft alsnog ten goede gekeerd waarmee de roodbaadjes zich in de top blijven handhaven. Donderdag 23 januari is het Eenrum-Futsal Winsum 2, aanvang 21.30 uur gemeentelijke sporthal te Leens.