Onnodige nederlaag EKC dames

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) hebben zaterdag 26 november in Bedum een onnodige 4-3 nederlaag geleden tegen thuisploeg en hekkesluiter SV Bedum dames. EKC miste weliswaar Nicky Bos, Gretha Annema en Loes Korhorn terwijl Janet Toonder nog niet geheel fit op de bank zat. EKC begon al gelijk met tegenslag want al na 2 minuten verdween een verrassend schot van Milanne Bouma achter keepster Irene Bos: 1-0. EKC probeerde wat terug te doen maar het schot van Sarah Rijzinga in de 7e minuut werd door keepster Laura Stinissen gestopt. Het was wederom SV Bedum dat een minuut later haar voorsprong verder uitbreidde. De EKC-verdediging was even niet bij de les en Anouk Sikkema profiteerde: 2-0. De gasten waren wel beter maar wisten dit vooralsnog niet in doelpunten uit te drukken. Wel moest het blijven oppassen voor de gastvrouwen die veelal de lange bal hanteerden in plaats van op te bouwen. Nadat zowel EKC als SV Bedum hun hoekschoppen niet verzilverde kwam EKC in de 20e minuut terug in de wedstrijd. Een vrije trap van Emma Postma werd door Wendy Reitsma doorgekopt en vervolgens door Sarah Rijzinga binnen geschoten: 2-1. Nu moest EKC komen maar helaas voor haar viel het doelpunt wederom aan de andere kant. In de 23e minuut wist Nanny Paulina het net te vinden: 3-1. Wederom liep EKC achter de feiten aan maar het elftal zette aan en kreeg mogelijkheden. Echter het afronden lukte niet zo. Ook moest men blijven oppassen voor SV Bedum dat bij tijd en wijle ver mocht komen. Uiteindelijk lukte het EKC om in de 42e minuut toch weer dichterbij te kruipen. Via Michelle Koster, Sarah Rijzinga en Marije Roelink kwam de bal wederom bij Rijzinga terecht die de ruststand op 3-2 stelde.

De tweede helft begon goed want al na een minuut kwam EKC langszij. Michelle Koster brak over links door en knalde de 3-3 binnen achter keepster Denise Rozeboom van dames 3 die de plaats van Stinissen over had genomen. EKC wilde echter meer en probeerde dat ook te bewerkstelligen. Echter het wilde niet lukken ondanks het feit dat men toch wel de betere ploeg was. Wel kreeg SV Bedum meer en meer vrijheid van de scheidsrechter die op zijn minst geen al te beste partij floot. In de 55e minuut werd Marije Roelink gewisseld voor Demi Mulder. De thuisploeg werd fysieker zonder hier voordeel uit te halen. Aan de andere kant wilde het met EKC voorin niet lukken. Michelle Koster werd in de 69e minuut gewisseld voor Janet Toonder die na enkele weken afwezigheid haar rentree maakte. EKC bleef de aanval zoeken maar moest zich ook SV Bedum van het lijf zien te houden. Zo redde Suzanne Bergstra op een Bedumer aanval en moest ook keepster Irene Bos enkele malen uitkomst brengen. Echter aan de andere kant wist ook EKC geen van haar mogelijkheden in doelpunten om te zetten. Het kreeg op haar beurt dan ook te maken met het aloude gezegde dat als je zelf niet scoort de tegenstander dat dan wel doet. En dit geschiede dan ook in de 82e minuut toen Nanny Paulina met een frommeldoelpunt haar team op een 4-3 voorsprong zette. Nu moest EKC alles op alles zetten om in ieder geval nog een punt binnen te slepen. Het deed er van alles aan maar had nu ook de scheidsrechter niet meer mee die meer en meer in het voordeel van SV Bedum begon te fluiten en op elk vlagsignaal van de grensrechter, ook indien dit niet terecht was, reageerde. Het lukte EKC dan ook niet meer om de gelijkmaker te maken zodat men onnodig met 4-3 verloor van SV Bedum dat hiermee haar eerste overwinning binnen sleepte. Terwijl de thuisploeg feest vierde was de deceptie bij EKC groot. Hierdoor komt alles onderin weer dichter bij elkaar. Komende zaterdag ontvangt EKC de dames van Winsum in Kloosterburen, aanvang 14.00 uur.