Onnodig verlies EKC dames

In het verre Steenwijk speelden de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 19 maart tegen de plaatstelijke trots d’Olde Veste’54. In Eenrum werd het toendertijd 0-3 maar gezien de opstijgende lijn van EKC moest er nu toch wel wat meer in zitten. Men zag in deze eerste helft twee aanvallende ploegen die beide kansen kregen. Voor EKC zorgden de corners van Michelle Koster wel voor gevaar maar kwam hier verder niets uit voort. Een vrije trap van Janet Toonder kletste net tegen de lat terwijl Rebecca Postma vastliep op keepster Reneé Onderweegs. Ook Marjon Bos kreeg haar momenten maar éénmaal liet ze de bal van haar voet glippen en een andermaal was keepster Onderweegs een sta in de weg. Naast haar goede corners zorgde ook Koster nog tweemaal voor gevaar maar ook bij haar bleven de doelpunten ook uit. Aan de andere kant waren er ook mogelijkheden voor Olde Veste maar keepster Nicky Bos stond op haar post zodat de rust gehaald werd met een 0-0 stand. In de rust werd Marije Roelink gewisseld voor Sarah Rijzinga die verrassend de eerste helft op de bank zat.

Ook na de rust zag men twee aanvallende ploegen. Beide ploegen wisten echter voorin niet af te maken. EKC kreeg in de 56e minuut een goede kans toen de bal via Sarah Rijzinga bij Marjon Bos terecht kwam maar haar bal belandde uiteindelijk op de bal. Dan ineens in de 61e minuut staat het ineens 1-0 voor de thuisploeg. Door een discommunicatie in de defensie kan Leonie de Weert alleen doorgaan, keepster Bos uitspelen en haar ploeg op een voorsprong zetten. Nu moest EKC op jacht naar de gelijkmaker en deed daar dan alle moeite voor. Men stapte over op de één-op-één-taktiek en stuurde libero Wendy Reitsma naar voren. Ook werd het tempo opgevoerd maar het wilde niet gelukken. Achterin kwam EKC ook wat in moeilijkheden maar deze keer waren defensie en keepster Bos wel op hun hoede. Olde Veste speelde aardig fysiek iets waaraan EKC niet wist aan te passen. In de 79e minuut viel Suzanne Bergstra uit en kwam Loes Korhorn haar vervangen. Drie minuten later viel bij Olde Veste een speelster uit en daar de thuisploeg door haar wissels heen was moest ze met 10 speelsters verder. EKC viel fel aan maar het wilde niet lukken ook niet met een numerieke meerderheid. Wendy Reitsma schoot nog nest naast en ook een corner van Michelle Koster kreeg geen vervolg. Wel was het nog wat onsportief dat coach Zomerdijk van Olde Veste tijd rekte door allerlei oponthoud maar het bleef bij 1-0 voor de thuisploeg en EKC stond met lege handen. Er had meer ingezeten maar dat kwam er deze middag niet uit. Komende zaterdag is men competitievrij.