Moeizame zege EKC

De dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) speelden zaterdag 4 april – nog steeds als koploper – tegen het laaggeklasseerde Pelikaan S uit Oostwold Westerkwartier. Uit had EKC met 3-6 gewonnen maar deze middag ging het veel moeizamer. Vooraf was er al tegenslag. Keepster Irene Bos raakte met het intrappen aan haar hand geblesseerd en kon niet verder op doel. Marjon Bos nam haar plaats in. Ook waren de zussen Krista Berghuis en Alinda Korhorn afwezig dus moest coach Robert Benes zijn verdediging wat omzetten. Pelikaan S was iets meer voortvarender dan EKC. Dit leidde na 13 minuten in een 0-1 voorsprong. Bij een aanval van Pelikaan S wist keepster Bos te redden ten koste van een corner. Deze werd in één keer voor de wind ingeschoten: 0-1. Nu moest EKC op jacht naar de gelijkmaker maar speltechnisch lukte dat niet. Lisette Luit, Sarah Rijzinga en Janet Toonder waren onfortuinlijk. Toch was het Toonder die uiteindelijk de gelijkmaker noteerde. Een vrije trap van Toonder in de 33e minuut sloeg in als een granaat: 1-1. Vlak hierna werd Merel Schothorst – die niet in de wedstrijd zat – vervangen door Irene Bos die wel kon voetballen. Echter tot de rust bleef de 1-1 gehandhaafd.

In de tweede helft had EKC het windvoordeel maar het begin was meer voor Pelikaan S. Later kwam ook EKC weer opzetten en zocht een opening. Echter was het ook probeerde Pelikaan S wist alles weg te werken en verdedigde haar 1-1 met alles wat ze had. Wel hadden ze het druk met leveren van commentaar op scheidsrechter H. Luit waardoor ze meer tegen zichzelf speelden dan tegen EKC. De thuisploeg evenwel wist hier vooreerst nog geen gebruik van te maken. Mogelijkheden waren er wel maar treffers vielen er niet. In de 65e minuut werd Demi Mulder vervangen door Lotte Hoogland. EKC werkte hard maar moest ook oppassen als Pelikaan S er ineens wel uitkwam. Gelukkig was keepster Marjon Bos bij die weinige keren op haar post. Het was wederom een standaardsituatie die leidde tot een voorsprong. Dat duurde evenwel tot de 82e minuut. EKC kreeg een vrije trap die Janet Toonder via onderkant lat achter de Pelikaan S-keepster knalde: 2-1. Drie minuten later werd de zege veilig gesteld toen een doorsteekpas Nicky Bos bereikte die de Pelikaan S-keepster passeerde: 3-1. EKC wilde nog wel meer maar slaagde daar niet meer in. Pelikaan S, dat nog na mokte over de volgens haar onterechte vrije trap dat tot de 2-1 leidde, probeerde ook nog wat maar zonder resultaat. De middag had goed kunnen aflopen als in de 95e minuut Nicky Bos – door toedoen van een Pelikaan S-speelster – niet haar knie verdraaide en voorlopig uitgeschakeld zal zijn. Iemke Jongsma kwam nog wel in het veld maar niet veel later floot scheidsrechter Luit af. EKC pakte de drie punten en verstevigde haar koppositie maar zag haar topscoorster uitvallen voor onbepaalde tijd. Komende zaterdag is het Opende-EKC, 14.30 uur.