Moeizame overwinning EKC

In Dokkum op een zwaar en glad veld speelden de dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdagmiddag 29 november als trotse koploper tegen het laaggeklasseerde CSV Be Quick Dokkum 2. In de eerste helft ging het moeizaam. EKC was wel de meer bovenliggende partij maar door te gehaast en ongecontroleerd spel liepen alle aanvallen vast. Dokkum deed een enkele maal wel wat terug maar moest toch wel haar meerdere erkennen in EKC dat hier evenwel geen gebruik van wist te maken. EKC-keepster Marjon Bos had dan ook heel weinig te doen. In de 37e minuut brak EKC de wedstrijd open. Een uittrap van keepster Bos belandde via Loes Korhorn en Sarah Rijzinga bij Nicky Bos die haar faam als goalgetter waar maakte: 0-1. Praktisch vanuit de aftrap schutterde de defensie van EKC en kon Dokkum plots weer langszij komen: 1-1. EKC zette nog even aan maar voor de rust gebeurde er niets meer. Ook Be Quick Dokkum wist verder geen potten meer te breken zodat 1-1 ook de ruststand werd.

De tweede helft was van een beter gehalte dan de eerste. EKC zette meer aan en Dokkum wist daar weinig tegenover te stellen. Het eerste ingrijpen van keepster Marjon Bos was pas na 9 minuten nodig. In de 60e minuut werd Marije Roelink gewisseld voor Merel Schothorst. Er waren kansen voor EKC maar het duurde tot de 67e minuut eer de Marnebewoonsters hun status van koploper waarmaakten. Sarah Rijzinga vond Nicky Bos die de bal over de te ver uit haar doel komende Dokkum-keepster fraai in het doel lobte: 1-2. Toen zakte de moed van de Dokkumers in hun schoenen en twee minuten later viel de genadeklap. Uit een voorzet van rechts van Krista Berghuis knalde Sarah Rijzinga met een verwoestend schot de 1-3 binnen. Dokkum kwam een paar maal wel gevaarlijk door maar wist dit geen vervolg te geven. Ook deze tweede helft hoefde keepster Marjon Bos dan ook weinig in actie te komen en op die momenten dat het evenwel nodig was stond ze er ook. In de 77e minuut kwam Romy Rijzinga nog in het veld voor Lisette Luit. EKC wilde meer maar het bleef beperkt tot nog één doelpunt. In de 85e minuut wist Sarah Rijzinga Nicky Bos te bereiken die haar derde van deze middag produceerde: 1-4. Hier bleef het dan ook bij. Komende zaterdag wacht in Leeuwarden het sterke FVC waartegen thuis een 3-3 gelijkspel werd toegestaan.