Keepster Bos redt EKC

In Winsum speelden de dameselftallen van ST Hunsingo/Viboa en ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) de tweede bekerwedstrijd om een plaats in de tweede ronde. In Kloosterburen werd het 2-2 dus de thuisploeg had aan 0-0 genoeg terwijl de gasten meer nodig hadden. Wederom stond bij EKC Marjon Bos op het doel en zij zou uitgroeien tot de held van de wedstrijd. Beide ploegen gaven het aanwezige publiek een boeiende wedstrijd met twee ploegen die er helemaal voor gingen. Bij EKC waren Krista Berghuis, Alinda Korhorn, Lisanne Broekema, Marijn Nienhuis en Irene Bos afwezig zodat de jongelingen Anouk Koster, Michelle Koster en Ymke Jongsma op de bank zaten. Beide ploegen waren aardig aan elkaar gewaagd en vielen dan ook hartstochtelijk aan. Zo waren er dan ook kansen aan beide kanten maar de beide keepsters, Marjon Bos bij EKC en Roxanne Visscher bij Hunsingo/Viboa hielden hun doelen schoon. Zo liepen beide ploegen dan ook herhaaldelijk vast in elkaars defensies. Zo stond het bij de rust dan ook nog 0-0.

Ook in de tweede helft was het een boeiend kijkspel. Beide ploegen probeerden elkaar defensies te slechten maar beide bleven overeind. Aan EKC kant was libero Merel Schothorst in zeer goede vorm. Zo verliep de wedstrijd naar de 60e minuut. Toen werd Rebecca Postma enkele meters buiten de 16-meterlijn neergelegd en kreeg een vrije trap. Nicky Bos schoot deze in één keer subliem in het Winsumer doel: 0-1. Hierna kreeg Hunsingo/Viboa het ineens heel druk want bij deze uitslag dreigde uitschakeling. Het was niet dat EKC niets meer deed maar het was nu toch meer de thuisploeg dat de druk opvoerde. Het probeerde haar snelle spits Chantal Streppel in stelling te brengen maar slaagde daar niet meer in. Hunsingo/Viboa ging massaal in de aanval en EKC en met name de eerder genoemde keepster Marjon Bos wisten met kunst en vliegwerk alles tegen te houden. Tot het eindsignaal hield EKC de 0-1 vast zodat het de tweede bekerronde haalde. Komende zaterdag is het EKC-ONT, 14.00 uur, Sportpark Westerklooster Kloosterburen.