GSVV The Knickerbockers 3 en ST Eenrum/Kloosterburen delen punten

Op het kunstgras van het Zernike Complex in Groningen speelden de dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) tegen het op de voorlaatste plaats bivakkerende GSVV The Knickerbockers 3. Thuis had EKC net met 3-2 gewonnen. De aangewezen scheidsrechter kwam niet opdagen dus een bestuurslid van The Knickerbockers besloot de wedstrijd te leiden. Hij deed zijn best maar toch is het anders dan met een aangewezen scheidsrechter. In de eerste helft ging het aardig gelijk op. Het was uiteindelijk de thuisploeg dat na 11 minuten de leiding nam. Een corner werd niet goed weggewerkt en één der spitsen was alert: 1-0. EKC probeerde wat terug te doen maar 10 minuten later kreeg het de 2-0 om de oren toen een Groninger aanval door het midden succesvol was. Toch vond EKC in de 24e minuut de aansluiting. Een vrije trap van Krista Berghuis werd door Sarah Rijzinga achter de Knickerbockerskeepster gewerkt: 2-1. EKC rook meer maar kreeg in de 31e minuut weer een tegenslag te verwerken toen The Knickerbockers plotsklap op 3-1 kwam. Doch EKC ging niet bij de pakken neerzetten en herpakte zich. Drie minuten mochten The Knickerbockers plezier hebben van hun doelpunt toen wederom Sarah Rijzinga de bal onderschepte en de 3-2 binnen schoot. Daarna drong EKC aan maar voor de rust wilde het niet meer lukken. Ook Knickerbockers deed niet meer maar leidde bij de rust wel met 3-2.

De tweede helft was duidelijk voor EKC. Het duurde twee minuten toen kwamen de gasten langszij. De bal viel voor de voeten van Janet Toonder die van afstand uithaalde: 3-3. Hierna volgde een bestorming van het Knickerbockers-doel. Wel moest EKC oppassen voor de uitbraken van Knickerbockers maar toch waren de Noord-Groningers de bovenliggende partij. Echter wat EKC ook probeerde, Vrouwe Fortuna was niet op haar hand. Coach Benes zette vervolgens zijn wissels nog in te weten Lisette Luit (56e min.) voor Lisanne Broekema, Merel Schothorst voor Claudia van der Horn (70e min.), Nina Baarslag voor Irene Bos (82e min.) en Roos Meijer voor Rebecca Postema (89e min.) maar dit mocht niet baten. Paal, lat en een goed keepende Knickerbockers-doelvrouwe stonden een treffer in de weg. Ook was het geregeld net niet aan EKC-zijde. Passes kwamen niet aan en de communicatie kan zeker nog verbeterd worden. Zo bleef het bij 3-3 terwijl er voor EKC, gezien de tweede helft, meer had in gezeten. Edoch coach Benes verwoorde het anders:”Je kunt het zien als twee punten verspeeld of na een 2-0 achterstand alsnog gelijk spelen”. Het is maar net hoe men het interpreteert. Komende zaterdag wacht de thuiswedstrijd in Kloosterburen (aanvang 14.00 uur) tegen koploper SV Bedum.