Goede eerste helft genoeg voor winst EKC

In Eenrum traden de dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 28 maart aan tegen het elftal van ST SC Bolsward-RES uit het Friese Bolsward. Uit had EKC met moeite met 2-3 gewonnen maar nu leek het wel goed te beginnen. In de eerste helft overheerste EKC met de wind in de rug. Het speelde de beste eerste helft sinds weken en de combinaties liepen ook goed. Al na 4 minuten was het raak toen Sarah Rijzinga vanaf afstand met een boogbal de 1-0 noteerde. De thuisploeg bleef komen en na 17 minuten was het wederom raak. Via Nicky Bos en Krista Berghuis belandde het leer wederom bij Sara Rijzinga die ook nu niet faalde: 2-0. Bolsward-RES probeerde daar wel wat tegenover te stellen maar in deze eerste helft kwamen ze nauwelijks aan de bak. De betere kansen waren voor EKC en in de 22e minuut was het weer raak. Uit een voorzet van Loes Korhorn schoot Janet Toonder de 3-0 binnen. Vier minuten later kon het aanwezige publiek alweer juichen. Rebecca Postma gaf de voorzet en weer was het Sarah Rijzinga die de 4-0 binnenknalde. In de resterende tijd deed EKC nog allerlei pogingen om de score uit te bouwen maar faalde daar niet. Aan de andere kant hoefde het zich nauwelijks druk te maken om de tegenstander omdat die al helemaal niets meer deed. Zo ging men de rust in met een 4-0 stand en riepen sommige supporters in het publiek al om de tien.

Hoe anders was de tweede helft. EKC had weliswaar tegenwind maar dat mocht geen excuus zijn voor het povere spel dat men op de grasmat legde. Het goede spel van de eerste helft was geheel verdwenen en de Friezinnen zagen mogelijkheden om terug te komen. Ze begonnen meer aan te dringen en waren nu de bovenliggende partij. EKC-keepster Irene Bos kreeg het nu aanmerkelijk drukker dan in de eerste helft. Echter door haar toedoen vond Bolsward-RES in de 63e minuut de aansluiting. Bos schopte de bal uit maar pardoes voor de voeten van een tegenstandster. Deze bedacht zich niet en schoot terug in het net: 4-1. De thuisploeg probeerde haar voorsprong verder op te voeren maar faalde in de afwerking. Niets wilde meer lukken en de Friezinnen kwamen steeds meer opzetten. In de 77e minuut greep coach Robert Benes in. Marije Roelink, Rebecca Postma en Alinda Korhorn werden gewisseld voor Lisette Luit, Demi Mulder en Merel Schothorst. Acht minuten later werd de moegestreden Marjon Bos vervangen door Iemke Jongsma. Echter het wilde nog steeds niet lukken voorin. Demi Mulder stuitte twee keer op de keepster en ook Sarah Rijzinga zag haar schot over gaan. Aan de andere kant wist keepster Bos haar doel lange tijd schoon te houden maar een verrassende bal van de rechterkant boog in de 88e minuut zo het doel in: 4-2. Hier bleef het gelukkig bij zodat EKC haar koppositie vasthoudt. Het was duidelijk een wedstrijd met twee gezichten. Wel kwam tijdens de wedstrijd het bericht binnen dat één van de achtervolgers CVV Blauw Wit’34 onderuit ging bij ONS Boso Sneek 2 maar dat directe concurrent ST Balk/Sleat wel weer won. Komende zaterdag speelt EKC wederom thuis nu het inhaalduel tegen Pelikaan S uit Oostwold, aanvang 14.00 uur.