Goed begin dames EKC

betere ploeg en was duidelijk meer voorin te vinden dan de gasten. Al na 7 minuten was het dan ook raak. Een combinatie tussen Sarah Rijzinga en Rebecca Postma werd door Rijzinga goed afgemaakt: 1-0. EKC wilde meer maar eerst moest keepster Marjon Bos een ONT-aanval onschadelijk maken. Na een kwartier spelen breidde EKC haar voorsprong uit. Een voorzet van Sarah Rijzinga belandde bij Lisette Luit die via keeper en paal in 2e instantie alsnog de 2-0 binnenschoot. ONT deed wel een enkele uitbraak maar moest toch haar meerdere erkennen in EKC dat vervolgens in de 26e minuut op 3-0 kwam toen Sarah Rijzinga de bal bij Nicky Bos kreeg die van afstand het leer tegen het net wist te schieten. Daarna drong EKC wel aan maar een verder doelpunt wilde niet meer vallen. Wel viel Romy Rijzinga in de 35e minuut uit en werd vervangen door Alinda Korhorn. ONT kreeg voor de rust nog wel een mogelijkheid maar goed uitkomen van keepster Bos haalde hier een streep door zodat het bij de rust nog 0-0 stond.

Na de rust was het ONT dat flink begon aan te dringen en EKC kwam even onder druk te staan. Echter de gastvrouwen werkten zich onder deze druk uit en daarna verschoof het spel toch weer meer naar de helft van de Friezinnen. Na wat gemiste mogelijkheden was het in de 61e minuut wel weer raak. Een corner van Irene Bos werd door Nicky Bos tegen de touwen gekopt: 4-0. Een minuut later werd Lisette Luit gewisseld voor Anouk Koster. ONT was min of meer verslagen. Het deed nog wel enkele pogingen de score een dragelijke stand te geven maar al haar inspanningen waren tevergeefs. Deze wedstrijd had EKC in de hand en ze gaf dat niet meer weg. Ze voerde nu zelf de druk op maar ONT wist alles weg te werken tot de 71e minuut. Haar keepster schoot de bal uit maar deze belandde bij Sarah Rijzinga die op haar beurt Nicky Bos bediende. Bos gaf de ONT-keepster het nakijken: 5-0. Daarna wilde EKC wel meer maar dat lukte niet meer. ONT kende nog een kleine opwelling maar ook dit doofde snel weer uit. Het tempo begon te zakken zodat 5-0 ook de eindstand werd en EKC de eerste drie punten binnen had. Overigens dient gezegd te worden dat het van beide kanten een sportieve wedstrijd was. Komende zaterdag is het ST Balk/Sleat- EKC, 14.30 uur.