EKC zet zege-opmars voort

In Assen speelden de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 5 maart tegen de dames van Achilles 1894. In Eenrum behaalde EKC tegen deze ploeg haar eerste overwinning (3-2) en punten. Na een aanvankelijk aftastend begin bouwde EKC een veldoverwicht op. Echter Achilles 1894 wist de Noord-Groningers goed af te stoppen want EKC kwam er nauwelijks door. De gasten waren de dominerende partij maar wisten zich weinig kansen te scheppen. Pas in de 18e minuut deed zich de eerste echte doelrijpe kans voor. De thuisploeg kwam er sporadisch uit maar stuitte dan op een goed keepende Nicky Bos die van een voormalige spits getransformeerd is in een uiterst goede doelwachtster. Het was Achilles zelf dat EKC in de 21e minuut aan een voorsprong hielp. Er werd hands gemaakt en Krista Berghuis schoot de penalty onberispelijk binnen: 0-1. EKC wilde meer maar paste zich aan aan het vertragende spel van Achilles waardoor de wedstrijd geen tempo kreeg. De gastvrouwen probeerden wel wat terug te doen maar hun pogingen waren praktisch ongevaarlijk. Aan de andere kant wist ook EKC geen bres meer te slaan in de Asser defensie zodat het bij de rust nog 0-1. In de rust werd de niet geheel fitte Michelle Koster gewisseld voor Minke Toonder.

De tweede helft was 4 minuten oud toen EKC de zege min of meer veilig stelde. Sarah Rijzinga kwam over de linkerflank opzetten en gaf de bal voor op Kim Mulder die de 0-2 binnenschoot. Een snelle tegenstoot van Achilles 1894 ging net naast wat een teken was dat EKC wel moest blijven oppassen op een eventuele counteraanval. De gasten domineerden in deze tweede helft nog meer maar ook nu was het tempo te laag. Wel werden er meer kansen gecreëerd maar vooralsnog viel er nog geen derde treffer. Kim Mulder was onfortuinlijk, een hoekschop van Janet Toonder werd weggewerkt en een vrije trap van Krista Berghuis zeilde over. In de 61e minuut was het wel raak. Rebecca Postma vond Sarah Rijzinga die het leer in de linkerbovenhoek knalde: 0-3. Hierna kwam de overwinning niet meer in gevaar. Het was nu alleen nog de vraag hoe hoog de zege zou uitvallen. Het uitbreidden van de voorsprong kostte echter wel de nodige moeite. EKC was de zoals eerder gemeld de bovenliggende partij maar voorin wilde het niet lukken. In de 72e minuut was het toch weer in de roos. Via Wendy Reitsma en Sarah Rijzinga belandde het leer bij Rebecca Postma die ook haar doelpunt meesnoepte: 0-4. Om haar doelsaldo op te vijzelen wilde EKC meer maar Achilles 1894 werkte hier duidelijk niet aan mee. Zelf testte het EKC-keepster Nicky Bos nog enkele malen uit zonder resultaat te boeken. Aan de andere kant wilde het voor EKC vooreerst ook niet meer lukken. Sarah Rijzinga zette Kim Mulder twee keer voor het Asserdoel maar de jonge speelster was beide keren onfortuinlijk. Het was Rijzinga zelf die met een bekeken afstandsschot in de 88e minuut de Achilleskeepster de mist in stuurde en de eindstand op 0-5 bepaalde. Hiermee handhaafde EKC haar ongeslagen status in 2016 en kijkt het met vertrouwen uit naar de confrontatie met SJO Winsum aanstaande zaterdag om 14.00 uur op Sportpark Westerklooster te Kloosterburen.