EKC wederom ruim langs ONS Boso Sneek 2

De dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) speelden zaterdag 7 maart wederom thuis op Sportpark Eenrum in het gelijknamige dorp. Tegenstander van vandaag waren de reserves van ONS Boso Sneek die op de voorlaatste plaats bivakkeerden. In Sneek werd het 0-11 voor EKC en ook deze middag kende het weinig moeilijkheden. Onder leiding van scheidsrechter H. Luit toog EKC gelijk in de aanval en sloeg al na twee minuten toe. Sarah Rijzinga wist rechtsvoor Marije Roelink te bereiken die de eerste treffer produceerde: 1-0. De thuisploeg ging door en na 5 minuten was het wederom raak. Janet Toonder vond Lisette Luit die de 2-0 binnentikte. EKC wilde meer en kreeg ook kansen. Het benutten was echter geruime tijd een tweede. Enige malen moest keepster Irene Bos aan de andere kant ingrijpen maar verder had zij het niet druk. EKC ging mee in het vertragende spel van ONS Boso Sneek dat verder ook geen antwoord had op het sterkere spel van haar tegenstander. Na 21 minuten kon Marije Roelink niet verder en werd vervangen door Marjon Bos. Na nog wat gemiste kansen was het in de 42e minuut wel raak. Een voorzet van rechts van Sarah Rijzinga werd door Janet Toonder tegen de touwen gejaagd: 3-0. Drie minuten later werd de 4-0 ruststand bereikt. Sarah Rijzinga gaf van rechts de voorzet en deze keer was Nicky Bos de doelpuntenmaakster. Na de rust had EKC het zon- en windvoordeel maar de beginminuten waren even voor ONS Boso Sneek dat zowaar wat aanvallende initiatieven ontplooide. Resultaat leverde dit evenwel niet op waarna EKC het overnam en het spel weer richting het Sneekster doel ging. Wederom was het afwerken van mogelijkheden een tweede. Het duurde tot de 59e minuut eer het net weer gebold werd. Via Krista Berghuis en Marjon Bos kwam de bal bij Lisette Luit die de 5-0 produceerde. Drie minuten later werd Luit vervangen door Rebecca Postma. Ook Merel Schothorst zag zich in de 69e minuut gewisseld worden ten faveure van Iemke Jongsma. Na wederom wat gemiste kansen kon EKC in de 76e minuut weer juichen. Na een corner van Marjon Bos zag Janet Toonder haar kopbal via het been van een ONS-speelster in het doel verdwijnen: 6-0. Nu wilde de thuisploeg de dubbele cijfers halen maar eerst deed ONS Boso Sneek nog een poging wat terug te doen maar verder was ze ongevaarlijk wat op zich ook geen verwondering wekte daar ze al na een kwartier met 10 speelsters verder moest toen een speelster uitviel en de gasten geen wissels hadden. In de 78e minuut gaf Nicky Bos een hakje op Sarah Rijzinga die vervolgens het leer in het doel joeg: 7-0. Na twee onbenutte corners was het in de 82e minuut wel weer raak. Uit een voorzet van Sarah Rijzinga noteerde Nicky Bos de 8-0. Ook in de slotfase sloegen de gastdames nog tweemaal toe. Eerst was het Sarah Rijzinga die ineens uit het niets in de 87e minuut de 9-0 inschoot. Twee minuten later werden de dubele cijfers gehaald. Een uittrap van keepster Irene Bos belandde via Rebecca Postma bij Nicky Bos die de eindstand op 10-0 bepaalde en daarmee tevens haar 30e doelpunt van dit seizoen noteerde. Komende zaterdag gaat het uit naar S.C. Stiens 2.