EKC verstevigd koppositie

In Kloosterburen speelden de voetbalsters van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 4 oktober als koploper tegen de nummer drie op de ranglijst SC Stiens 2 uit het gelijknamige Friese dorp. Onder leiding van scheidsrechter H. Reitsma uit Kloosterburen was het begin duidelijk voor de thuisploeg. Het startte wel met de zon en wind tegen maar dat deerde de ploeg niet want na 8 minuten nam het een voorsprong. Nicky Bos werd aangetikt en kreeg een vrije trap mee op zo’n 18-20 meter van het doel. Krista Berghuis plaatste deze vrije trap fraai in de linkerhoek: 1-0. EKC bleef meer aanvallen maar vooralsnog faalden verdere pogingen. Na ongeveer een kwartier kwam Stiens wat meer opzetten en kreeg keepster Marjon Bos het toch wat drukker maar wist vooralsnog haar doel schoon te houden. Voorin wilde het niet lukken met EKC. Het team domineerde maar wist dit niet in treffers uit te drukken. Naarmate het duel vorderde kwam Stiens alsmaar dichterbij. Echter op slag van rust in de 45e minuut sloeg EKC ineens wel toe. Sarah Rijzinga vond Nicky Bos die vriend en vijand verraste met een hard succesvol schot dwars door het midden: 2-0.

Na de rust had EKC de zon en de wind in de rug. Bij Stiens stond er nu een andere keepster op het doel en was de eerste keepster nu een veldspeelster iets wat ze ook wel kon. Ook nu ging het weer gelijk richting het doel van Stiens maar het waren de gasten die ineens na 11 minuten even de spanning terug brachten: 2-1. EKC herstelde zich vlot want twee minuten hierna werd de marge alweer op twee gezet. Een schot van Krista Berghuis uit de achterhoede belandde bij de voor het doel staande duo Janet Toonder en Rebecca Postma waarna laatstgenoemde het laatste tikje gaf: 3-1. Toch gaf Stiens het niet op en het was dan ook aan ingrijpen van keepster Bos te danken dat verdere schade voorkomen werd. Aan de andere kant lukte het ook EKC niet om een bres te slaan in de Friese verdediging, Coach Benes wisselde vervolgens Loes Korhorn (75e min.) en Irene Bos (77e min.) voor respectievelijk Lotte Hoogland en Lisette Luit. Stiens bleef proberen wat terug te doen maar het was wederom EKC dat in de slotfase toesloeg. In de 92e minuut stuitte Nicky Bos op de keepster waarna Sarah Rijzinga het afmaakte: 4-1. Twee minuten later was het wederom raak maar nu omgekeerd. Sarah Rijzinga vond Nicky Bos die al vallend toch nog de 5-1 erin wist te prikken. Het laatste woord was evenwel aan Stiens dat door onoplettendheid van EKC in de 97e minuut de eindstand op 5-2 bepaalde. Evenwel versterkte EKC hiermee haar koppositie en bleef haar ongeslagen status gehandhaafd. Komende zaterdag is het in Drachten ONB-EKC, 14.45 uur.