EKC verstevigd koppositie

De dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) openden zaterdag 27 februari de tweede helft van de competitie met een thuiswedstrijd tegen hekkesluiter ONB uit Drachten. Uit had EKC met 0-11 gewonnen dus zou het ook nu weer moeten lukken. EKC startte met de wind tegen en de zon in het gezicht. Toch bleek al gauw dat EKC de bovenliggende partij was. Dat betaalde zich uit na 5 minuten. Een kopbal van Nicky Bos belandde bij Sarah Rijzinga die met een steekpass Loes Korhorn op de rechterflank bereikte. Korhorn wilde eigenlijk een hoge voorzet geven maar zag deze alsnog over de ONB-keepster in het doel draaien: 1-0. Echter een minuut later lette EKC even niet goed op en wist ONB alweer langszij te komen: 1-1. Daarna nam EKC weer het heft in handen en ging het op jacht naar meer doelpunten. Kansen waren er wel alleen het benutten was een tweede. Echter in de 13e minuut vond Sarah Rijzinga de rechtsvoor Marije Roelink die alleen doorging en de 2-1 noteerde. ONB gaf het nog niet op en keepster Irene Bos moest dan ook meermaals ingrijpen maar verder dan dat kwamen de Friezinnen niet. EKC aan de andere kant lieten in deze eerste helft al haar kansen onbenut mede ook door een best wel goede opererende ONB-keepster. Zo waren Marjon Bos, Nicky Bos en Sarah Rijzinga niet succesvol. In de 28e minuut viel Rebecca Postma geblesseerd uit en werd vervangen door Demi Mulder. ONB probeerde ook nog wat maar bij de rust stond het nog 2-1.

Na de rust speelde de wedstrijd zich toch grotendeels af op de helft van ONB. Nu had EKC de wind en de zon in de rug en ging het in de aanval. De kansen kwamen ook maar het duurde tot de 55e minuut eer de bevrijdende treffer verscheen. Marije Roelink ging op rechts alleen door en scoorde haar tweede treffer van die middag: 3-1. Vlak hierna werd Alinda Korhorn gewisseld voor Romy Rijzinga. EKC wilde meer en kreeg dat ook drie minuten na de 3-1. Marjon Bos onderschepte de bal, ging er vandoor en schoof de 4-1 binnen. ONB verscheen enkele malen over de middenlijn maar verder was aan hun spel wel te zien waarom deze ploeg hekkesluiter is. Aan de andere kant was EKC niet doortastend genoeg. Er waren wel kansen maar doelpunten bleven eerst uit. In de 75e minuut pleegde coach Robert Benes een dubbele wissel. Marije Roelink en Loes Korhorn werden gewisseld voor Iemke Jongsma en Michelle Koster. Vier minuten later ging een vrije trap van Krista Berghuis net via de lat over. Toch kwam de combinatie op een nog grotere voorsprong. De goed keepende doelwachtster van ONB schopte de bal in de 82e minuut uit maar pardoes voor de voeten van Nicky Bos die zich dit buitenkansje niet liet ontgaan: 5-1. Drie minuten later ging Nicky Bos alleen door en zette de stand op 6-1. Hier bleef het bij en verstevigde EKC haar toppositie. Toen bleek dat de beide achtervolgers Blauw Wit’34 en FVC door hun onderlinge 0-0 gelijkspel averij opliepen was de vreugde compleet. Komende zaterdag komt ONS Boso Sneek 2 op bezoek in Eenrum, aanvang 14.00 uur.