EKC verstevigd koppositie

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen hebben zaterdag 8 november hun koppositie verstevigd. In Bolsward werd aangetreden tegen de nummer 2 van de ranglijst eveneens een combinatieclub te weten ST Bolsward-RES. Beide ploegen waren aardig in evenwicht alhoewel de Friezinnen wel feller waren dan EKC dat toch te statisch speelde. Wel wist Boslward-RES hier niet van te profiteren ondanks snelle aanvallen. Het was EKC dat na enkele gemiste kansen de leiding nam in de 12e minuut. Nicky Bos lanceerde Sarah Rijzinga die alleen doorging en de 0-1 binnenschoot. Vanuit de aftrap wist Bolsward-RES na een vlotte aanvalscombinatie de zaak binnen een minuut weer recht te trekken nadat de EKC-defensie niet ingreep: 1-1. Dus moest EKC weer op jacht naar de leiding maar het wilde eerst niet lukken. Echter in de 21e minuut hielp de thuisploeg ze een handje. Irene Bos dreigde door te breken en werd binnen de beruchte lijnen gehaakt. De strafschop werd koelbloedig door Krista Berghuis in het dak van het doel geschoten: 1-2. De gasten wilden meer maar door de manier van spelen lukte dit niet. Aan de andere kant mocht Bolsward-RES soms ver komen maar de thuisploeg miste de kwaliteiten om dit af te maken. Nadat Rebecca Postma eerst naast en ook haar afstandsschot mis zag gaan, zag ze in de 43e minuut kans vanaf de linkerflank de bal voor het doel te krijgen alwaar Nicky Bos deze binnenschoot: 1-3. Een minuut later kroop Bolsward-RES alweer dichterbij. De buitenspelval werd omzeild en de ruststand op 2-3 gezet.

De tweede helft werd een heel heftige. Twee aanvallende ploegen die elkaar niet veel toegaven. Voor het EKC-publiek leek het alsof Bolsward-RES gelijke tred hield met EKC en er soms heel dichtbij was. De speelsters van EKC zagen dit anders. Alhoewel Bolsward-RES wel kansen kreeg waren de betere wel voor EKC. Echter beide keepsters, Marjon Bos bij EKC, wilden van geen wijken weten. Na 7 minuten kwam Merel Schothorst erin voor Loes Korhorn. Het spel bleef spannend maar zoals gemeld hadden beide keepsters hun zaken onder controle. Coach Benes wisselde nog twee keer. Romy Rijzinga (69e min.) en Rebecca Postma (85e min.) werden vervangen door respectievelijk Iemke Jongsma en Lotte Hoogland. Ook was opvallend dat wanneer de thuisploeg aanviel zij toch vier verdedigers in de achterhoede liet wat toch iets is dat wanneer men gelijk wil komen dit niet de juiste speelwijze is. Al met al sleepte EKC met de 2-3 eindstand wel de drie punten, zij het moeizaam, in de wacht en staat het weer stevige bovenaan. Zaterdag 22 november wacht thuis in Kloosterburen een nieuwe topduel tegen de nieuwe nummer 2 van de ranglijst te weten Opende en zal EKC weer al haar kwaliteiten uit de kast moeten halen om zich ook deze opponent van het lijf te houden. De aanvang is om 14.00 uur.