EKC tegen ACV wederom puntloos

In Eenrum traden de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 14 november aan tegen het elftal van ACV uit Assen. EKC begon ongelukkig want al na 8 minuten rolde een schot van ACV wel heel gemakkelijk het doel binnen: 0-1. Nu moest EKC wederom op jacht naar de gelijkmaker. Tevens moest het voorkomen dat ACV de score verder uitbreidde. Het laatste lukte aardig maar het eerste echter niet. In de 27e minuut viel Romy Rijzinga geblesseerd uit en werd Demi Mulder haar vervangster. De thuisploeg kreeg kansen maar het benutten was een tweede. In de 32e minuut leek de gelijkmaker te vallen. Marjon Bos gleed de bal in het doel maar scheidsrechter H. Luit – reagerend op de grensrechter van ACV – keurde de treffer af als zou het buitenspel zijn maar Rebecca Postma – de EKC-dame in kwestie – nam niet deel aan het spel. Hierna kon scheidsrechter Luit geen goed meer doen in de ogen van EKC omdat hij volgens haar niet goed floot. Het had het duel kunnen draaien. De thuisploeg kreeg nog wat kansen maar trof geen doel meer. Ook ACV raakte nog wel de paal maar de stand bleef 0-1 in het voordeel van ACV.

Na de rust viel EKC wel aan maar het leverde hun geen doelpunten op. Vrije trappen van Janet Toonder werden niet benut, corners gingen er ook niet in en de aanvallen stuitten op de ACV-keepster die helemaal niet zo goed was maar wel overeind bleef. De treffer viel dan ook aan de andere kant toen in de 68e minuut een corner met een fraaie kopbal via onderkant lat in het net sloeg: 0-2. Twee minuten later haalde coach Benes verdedigster Marije Roelink naar de kant en kwam aanvalster Michelle Koster erin die een vrije rol mocht vervullen in de voorhoede. EKC gooide alles op de aanval maar het mocht niet gelukken. ACV werd bij vlagen nog wel wat gevaarlijk maar ze had al een 0-2 voorsprong op zak dus hoefde niet meer zo nodig. EKC kreeg in de slotfase nog wel een tegenslag te verwerken. Aanvalster Marjon Bos viel in de 92e minuut geblesseerd uit en werd vervangen door Loes Korkorn. Het bleef echter 0-2 en coach Benes sprak dan ook van een zure nederlaag. Komende zaterdag is EKC competiteivrij en zaterdag 28 november gaat het uit naar Flevo Boys in Emmeloord.