EKC stelt zege in slotfase definitief veilig

In Leeuwarden traden de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) als trotse koploper zaterdag 6 december aan tegen FVC waartegen EKC thuis een 3-3 gelijkspel had moeten toestaan. EKC zat er gelijk boven op wat zich al na 3 minuten uitbetaalde. Via Janet Toonder en Sarah Rijzinga belandde de bal bij Nicky Bos die toesloeg: 0-1. FVC probeerde wel wat terug te doen maar moest toestaan dat EKC de bovenliggende partij was. De betere kansen waren ook voor de gasten. Lisette Luit zag haar schot naast gaan, Nicky Bos’s schot kreeg ook geen positief vervolg en een vrije trap van Krista Berghuis spatte via onderkant lat weer het veld in. Wel waren er momenten dat FVC wat meer opkwam maar EKC drukte dit al snel weer de grond in. Nadat Nicky Bos op de keepster stuitte was het in de 28e minuut wel raak. Via Janet Toonder en Nicky Bos belandde de bal bij Rebecca Postma die de 0-2 binnenschoot. EKC wilde meer maar tot de rust kwam de ploeg uit Eenrum/Kloosterburen er niet meer door. Ook FVC kon daar weinig tegenover stellen zodat 0-2 de ruststand werd.

De tweede helft was vier minuten oud toen de 0-3 viel. Sarah Rijzinga haalde van afstand ineens verwoestend uit en verraste zo vriend en vijand. EKC ging door en kreeg ook mogelijkheden maar het was FVC dat via en mooie boogbal over keepster Marjon Bos de stand in de 53e minuut verkleinde naar 1-3. EKC liet zich niet van de wijs brengen en bleef de aanval zoeken. Echter resultaten wilde dit niet opleveren. Ook moest men wel oppassen voor FVC dat er meerdere malen gevaarlijk uitkwam en toch ver kon komen zonder dat dit evenwel al te grote moeilijkheden opleverde voor keepster Bos. Coach Benes voerde enkele wijzigingen door in de opstelling. Achtereenvolgens werden Romy Rijzinga (65e min.), Lisette Luit (72e min.) en Irene Bos (85e min.) gewisseld voor respectievelijk Loes Korhorn, Marije Roelink en Lotte Hoogland. EKC bleef de betere ploeg maar wist dit niet in verdere doelpunten uit te drukken. In de slotfase werd het nog even spannend. Wegens zogenaamd duwen in het strafschopgebied van EKC in de 93e minuut kreeg FVC een strafschop mee. Deze werd goed ingeschoten. Daarna werd er aardig wat tijd bij getrokken door de scheidsrechter, die niet slecht floot maar soms toch wat vreemde beslissingen nam. Echter in de 97e minuut stelde EKC de zege definitief veilig. Janet Toonder speelde de bal af op Nicky Bos die het FVC-doel naderde. Haar keepster kwam eerst uit, aarzelde dan en ging terug. Dit werd door Nicky Bos genadeloos afgestraft: 2-4. Vlak hierna viel het eindsignaal en behield EKC haar koppositie en ongeslagen status in de competitie. Komende zaterdag is het EKC-Opende, 14.00 uur, Sportpark Westerklooster te Kloosterburen als laatste wedstrijd voor de winterstop.