EKC ruim langs Flevo Boys

De dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) speelden zaterdag 16 april thuis in Kloosterburen tegen hekkesluiter Flevo Boys uit Emmeloord. Uit had EKC net met 1-2 gewonnen ondanks een duidelijk overwicht. Deze middag ging het gemakkelijker. Het jonge team van Flevo Boys – 15 tot en met 19 jaar – bood wel tegenstand maar EKC was duidelijk de bovenliggende partij. Op een zwaar veld onder leiding van scheidsrechter R. Bolt zocht EKC naar een opening in de Emmeloorder defensie. Het duurde evenwel tot de 22e minuut eer het eerste doelpunt viel. Na het voorbereidende werk van Sarah Rijzinga maakte Marije Roelink het vanaf de rechterkant af: 1-0. De thuisploeg wilde evenwel meer om haar doelsaldo op te vijzelen. Evenwel wilde dit vooreerst niet lukken. De weinige keren dat Flevo Boys even voorin was werd snel onschadelijk gemaakt. In de 36e minuut viel Michelle Koster geblesseerd uit en werd vervangen door Kim Mulder. EKC bleef duidelijk meer voorin en dat betaalde zich in de 42e minuut andermaal uit. Sarah Rijzinga soleerde door de Boys-defensie en schoot de 2-0 binnen. Vijf minuten later werd de 3-0 ruststand bereikt toen op een afstandsschot van Irene Bos de Flevo Boys-keepster in de fout ging.

Ook na de rust speelde de wedstrijd zich grotendeels af op de helft van de gasten. Het duurde 4 minuten toen EKC haar voorsprong verder opvoerde. Sarah Rijzinga legde de bak klaar en Irene Bos zette haar ploeg op 4-0. EKC ging door maar ondanks riante kansen wilde het doelpunten toch niet zo lukken. Keepster Nicky Bos werd warm gehouden met enkele terugspeelballen want zij kende verder een zeer rustige tweede helft. In de 63e minuut kon scheidsrechter Bolt de 5-0 in zijn boekje zetten toen na een corner van Janet Toonder uit de kluwen van speelsters voor hert Flevo Boys-doel Sarah Rijzinga andermaal doeltreffend was. Vlak hierna kwam Minke Toonder erin voor Marije Roelink. EKC wilde meer maar dat ging niet zo gemakkelijk. Toch was het in de 68e minuut weer raak. Janet Toonder onderschepte een pass van Flevo Boys, haalde uit en bepaalde op haar 24e verjaardag de stand op 6-0 inhet voordeel van de thuisploeg. Zes minuten later viel Suzanne Bergstra geblesseerd uit en werd vervangen door Loes Korhorn. EKC kreeg nog meer kansen maar doelpunten wilden er niet meer vallen. Flevo Boys deed weinig terug en bepaalde zich tot het tegenhouden van EKC. Zo werd 6-0 ook de eindstand en kon EKC terug kijken op een goede middag. Komende zaterdag gaat het naar Bergum voor de wedstrijd tegen Bergum/BCV Combinatie.