EKC pakt koppositie

De dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) hebben zaterdagmiddag 27 september de koppositie in de 3e klasse G gepakt. In Oostwold waren de dames van Pelikaan S – S staat voor Smit de persoon die in het begin een stuk land beschikbaar stelde aan de pas opgerichte club – de tegenstander. Er werd gespeeld op kunstgras wat EKC niet helemaal goed ligt maar deze middag zou de balans naar de goede kant vallen. De eerste aanval was voor EKC waarbij Krista Berghuis net naast schoot. Vervolgens zag men een meer aandringend Pelikaan S die herhaaldelijk ver mocht komen maar net het laatste zetje niet wist te geven mede door het keeperswerk van doelvrouwe Marjon Bos. Na 8 minuten nam EKC de leiding. Loes Korhorn gaf de pass en Krista Berghuis schoot raak: 0-1. Vijf minuten later leidde niet kordaat ingrijpen alweer tot de gelijkmaker: 1-1. EKC moest nu weer komen maar in deze fase van de wedstrijd liet het elftal het wat afweten. Pelikaan S mocht herhaaldelijk op de helft van EKC opereren zonder hier evenwel profijt uit te trekken. Het waren wederom de gasten die in de 24e minuut weer toesloegen. Via Loes Korhorn en Krista Berghuis kwam de bal bij goalgetter Nicky Bos die wel raak wist met het leer: 1-2. De thuisploeg probeerde op haar beurt weer gelijk te komen en schuwde daarbij aardig fysiek spel niet. De scheidsrechter trad daartegen te weinig op en floot over het algemeen geen beste wedstrijd. Nadat Pelikaan S nog naast schoot ging het in een kort tijdsbestek ineens snel met de doelpunten. In de 39e minuut vond Lisette Luit Loes Korhorn die op haar beurt Nicky Bos bediende. Bos kreeg de bal onder controle en schoot de 1-3 binnen. Een minuut later leidde wederom niet kordaat wegwerken weer tot 2-3 maar nog in dezelfde minuut zette EKC de marge weer op twee. Loes Korhorn vond Irene Bos die vanaf de rechterflank voorzette. De meegesnelde Nicky Bos was andermaal succesvol: 2-4. Tot de rust bleef het hierbij. In de rust werd de moegestreden Iemke Jongsma – zij had ook al meegedaan met dames 2 tegen De Fivel (7-2 verloren treffers EKC Kirsten Berghuis en Claudia van der Horn) – gewisseld voor Janet Toonder.

Ook na de rust mocht Pelikaan S weer ver komen maar wist EKC erger te voorkomen. Aan de andere kant kwam ook EKC er niet door. In de 57e minuut redde Marije Roelink nog op de lijn maar in de rebound schoot Pelikaan S alsnog raak en werd het weer spannend: 3-4. Echter hier zou het van de kant van Pelikaan S bij blijven. Het was niet dat de ploeg het niet probeerde. Meermaals verscheen ze op de helft van EKC dat dan ook aardig wat moeite moest doen om dit tegen te houden. Wat EKC wel stoorde dat ook in deze tweede helft niet werd opgetreden tegen het aardig fysieke spel van de thuisploeg. In de 73e minuut viel Loes Korhorn geblesseerd uit en werd vervangen door Romy Rijzinga. Zij zou nog van zich laten horen. Toch waren de betere kansen nu voor EKC maar Krista Berghuis, Nicky Bos en Rebecca Postma waren onfortuinlijk. Pas in de slotfase sloeg EKC alsnog toe. In de 81e minuut vond Lisette Luit Romy Rijzinga die op haar beurt Nicky Bos bediende. Bos faalde andermaal niet: 3-5. Zes minuten later was het Rijzenga zelf die doorging en de 3-6 noteerde. Pelikaan S deed nog een tegenstoot maar het bleef 3-6 voor EKC dat hiermee haar ongeslagen status handhaafde. Toen later bleek dat Opende en FVC punten lieten liggen kwam EKC op de 1e plaats te staan en mag het zich een week lang de trotste koploper noemen. Komende zaterdag EKC-S.C. Stiens 2, 14.00 uur Sportpark Westerklooster Kloosterburen.