EKC pakt drie punten tegen Zuidhorn

De dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) speelden zaterdag 8 maart in Zuidhorn tegen hekkesluiter v.v. Zuidhorn. Thuis had EKC met 5-2 gewonnen dus op papier was dit een te kloppen tegenstander. In de eerste helft was EKC duidelijk de dominante ploeg maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. De wedstrijd speelde zich wel grotendeels af op de helft van Zuidhorn maar als ze eruit kwamen was dat niet geheel van gevaar ontbloot. Gelukkig was keepster Marijn Nienhuis paraat en het vizier van de Zuidhornster dames ook niet scherp. Aan de andere kant verzuimde echter ook EKC om haar soms toch wel heel goede kansen te verzilveren. Zo waren Sarah Rijzinga, Rebecca Postma en Janet Toonder onfortuinlijk. Zo stond het bij de rust nog 0-0. In de rust werd de geblesseerd geraakte Roos Meijer vervangen door Krista Berghuis.

Ook in de tweede helft was EKC de bovenliggende partij en drong het nog meer aan. Dit betaalde zich in de 52e minuut uit. Na een genomen corner belandde de bal andermaal bij Sarah Rijzinga die het leer voor het doel bracht. Irene Bos zette haar voet er goed tegenaan: 0-1. EKC wilde meer en speelde vol op de aanval. Hierdoor was ook nu het spel grotendeels op de helft van Zuidhorn dat echter als het eruit kwam net als in de eerste helft gevaarlijk kon zijn en het was dan ook aan keepster Marijn Nienhuis te danken dat er nog geen Zuidhornster treffers vielen. Aan de andere kant was EKC vooralsnog niet succesvol. Zo zag Romy Rijzinga in de 56e minuut haar schot via de lat, keepster en paal weer het veld in vliegen. In de 59e minuut werd Lisette Luit gewisseld voor Marjon Bos. Drie minuten later betaalde deze wissel zich uit. Bos kreeg de bal bij Sarah Rijzinga die draaide en de 0-2 binnen schoot. EKC drukte nu door en in de 64e minuut was het weer raak. Uit een corner van Krista Berghuis schoof Marije Roelink de bal tegen het net: 0-3. Dit leek de opmaak naar een grote zege. EKC controleerde de wedstrijd min of meer maar kende toch ook momenten dat het Zuidhorn liet doorbreken waardoor er gevaar bestond op een tegentreffer. Irene Bos werd in de 68e minuut vervangen door Minou Hegge. Twee minuten later stond EKC even te slapen en Zuidhorn sloeg gelijk toe: 1-3. Hier zou het voor Zuidhorn bij blijven op een enkele poging na. EKC daarentegen drong nog meer aan maar de vierde treffer wilde niet vallen. De kansen waren er wel maar het benutten was een tweede. Zo bleef het 1-3 voor de gasten die door deze zege steeds verder wegraken van de degradatiezone. Komende zaterdag is het EKC-Glimmen, 14.00 uur, Sportpark Westerklooster Kloosterburen.