EKC onderuit tegen St.-Annaparochie

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) speelden zaterdag 2 april op sportpark “Westerklooster” te Kloosterburen tegen koploper St.-Annaparochie waarvan uit met 3-1 verloren was. EKC startte sterk want al   na een minuut nam men een voorsprong. Uit een voorzet van Marjon Bos zorgde Rebecca Postma voor de 1-0 leiding. Lang mocht de thuisploeg hier geen plezier van hebben want St.-Annaparochie kwam een minuut later alweer langszij. Een vrije trap spatte via de lat voor de voeten van een Friezin die raak schoot: 1-1. Nu moest EKC weer op jacht om aan de leiding te komen. Echter St.-Annaparochie was niet echt beter maar speelde veel slimmer waardoor ze EKC op meer fronten aftroefde. Wel kreeg EKC enkele fraaie kansen maar deze werden niet benut. Aan de andere kant liet ook St.-Annaparochie wat liggen maar in de 37e minuut sloeg ze toch weer toe. Eerst redde keepster Nicky Bos nog maar in tweede instantie werd ze alsnog geklopt: 1-2. Zeven minuten later werd het na een uitgespeelde aanval 1-3 wat ook de ruststand werd.

De tweede helft begon met een zeer sterk opzettend EKC. Echter dit kreeg geen vervolg waarna de gastdames weer terugzakten. Ook nu waren er mogelijkheden om de score een beter aanzien te geven maar alle pogingen in die richting strandden. Gelukkig was aan de andere kant ook keepster Nicky Bos op haar hoede want ook St.-Annaparochie kwam er niet door maar voor hun was de noodzaak er ook niet echt. Irene Bos werd in de 66e minuut nog gewisseld voor Lisette Luit. EKC deed nog enkele pogingen om te doelpunten maar slaagde daar niet meer in. St.-Annaparochie vond het wel best want ze ging met een 1-3 overwinning naar huis. Toen later bleek dat naaste belager Knickerbockers 2 verloren had was de Friese vreugde nog groter. EKC mag het komende zaterdag in Assen tegen ACV gaan proberen (aanvang 14.45 uur).