EKC nipt onderuit tegen SJO Winsum

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) speelden zaterdag 12 maart thuis op Sportpark “Westerklooster” te Kloosterburen tegen de dames van SJO Winsum. Uit had EKC met 9-0 verloren maar men wilde nu een beter resultaat neerzetten. Onder leiding van scheidsrechter R. Bolt uit Kloosterburen werd een boeiende wedstrijd. Weliswaar was Winsum iets meer de bovenliggende partij de thuisploeg deed zeker goed mee. Veel kansen waren er evenwel niet. Pas na 9 minuten deed EKC een eerste wapenfeit toen een vrije trap van Krista Berghuis werd weggewerkt. Aan de andere kant moest ook EKC-keepster Nicky Bos ingrijpen. De thuisploeg probeerde een bres te slaan in de Winsumer defensie. Wederom werd een vrije trap van Krista Berghuis verder niet afgemaakt maar stuitte Winsum ook nu op keepster Bos. De gasten hadden min of meer wel een veldoverwicht maar wisten hier vooralsnog geen gebruik van te maken. EKC probeerde het met afstandsschoten maar dit zette geen zoden aan de dijk. Ook Winsum slaagde er niet in door te breken zodat 0-0 de ruststand werd.

Ook in de tweede helft zochten beide elftallen de aanval. Echter ook nu liepen zowel EKC als Winsum vast in elkaars verdedigingen. Winsumse Chantal Streppel stuitte tot tweemaal op keepster Bos. Echter in de 58e minuut lette de EKC-defensie even niet op en een pass vanaf het eigen veld bereikte de snelle Streppel die keepster Bos uittikte en de 0-1 inschoot. Nu moest EKC op jacht naar de gelijkmaakster. Dit werd met veel verve opgepakt maar leidde niet tot resultaten. Aan de andere kant moest men blijven oppassen voor de pogingen van Winsum dat ook gevaarlijk bleef. Zo zag het publiek een boeiende wedstrijd. In de 61e minuut werd Marije Roelink gewisseld voor Michelle Koster. Ook nu waren er niet veel kansen. Bij Winsum zag Ivonne Visser haar schot naast gaan en bij EKC waren Wendy Reitsma en Michelle Koster niet succesvol. In de 93e minuut – er waren vrij veel blessurebehandelingen – viel Susanne Bergstra uit en werd vervangen door de even niet geheel blessurevrije Loes Korhorn. EKC zette nog een slotoffensief in maar Winsum brak niet en nam zo met 0-1 de drie punten mee naar huis. Aan EKC’s zegereeks was tijdelijk een einde gekomen en zag men de afstand naar de veilige 8e plaats weer wat oplopen. Komende zaterdag is het uit naar ‘d Olde Veste’54 in Steenwijk.