EKC MO17 door naar 2e ronde

De EKC meisjes onder 17 uit Eenrum/Kloosterburen deden zaterdag 14 januari in sporthal De Beemden te Bedum mee aan de Winter Cup Noord-Groningen voor meisjes onder 17 jaar. EKC 1, bestaande uit Sanne Werkman, Maaike Adema, Suzanne Bergstra, Nicky Knol, Emma Postma en Charlotte van Dort, speelde in poule B en dit waren de uitslagen:

 

EKC 1 – Winsum 2                                                                                 1-0

Zuidhorn 2 – SJO STEO 1                                                                  2-0

SC Loppersum 1 – EKC 1                                                                   0-5

Winsum 2 – Zuidhorn 2                                                                     1-0

SJO STEO 1 – SC Loppersum 1                                                      3-0

EKC 1 – Zuidhorn 2                                                                             1-1

SJO STEO 1 – Winsum 2                                                                   1-0

SC Loppersum 1 – Zuidhorn 2                                                       0-0

EKC 1 – SJO STEO 1                                                                           9-0

Winsum 2 – SC Loppersum 1                                                         0-0

 

Eindstand

  1. EKC 1                                                                         4-10   16- 1
  2. SJO STEO 1                                                             4- 6     4-11
  3. Zuidhorn 2                                                              4- 5     3- 2
  4. Winsum 2                                                                4- 4     1- 2
  5. SC Loppersum 1                                                   4- 2     0- 8

 

EKC 2 bestaande uit Inge Mulder, Michelle Koster, Iemke Jongsma, Maaike Adema, Nicky Knol en Charlotte van Dort waarbij de drie laatst genoemden invallers waren daar zij ook in EKC 1 acteerden, speelden in poule C en hun uitslagen waren:

 

EKC 2 – Winsum 1                                                                             3-1

Omlandia 1 – Rood Zwart Baflo 1                                              3-0

SC Loppersum 2 – EKC 2                                                                 1-4

Winsum 1 – Omlandia 1                                                                   4-0

Rood Zwart Baflo 1 – SC Loppersum 2                                      0-4

EKC 2 – Omlandia 1                                                                           7-0

Rood Zwart Baflo 1 – Winsum 1                                                   0-2

SC Loppersum 2 – Omlandia 1                                                     3-1

EKC 2 – Rood Zwart Baflo 1                                                            1-0

Winsum 1 – SC Loppersum 2                                                          3-1

 

Eindstand

  1. EKC 2                                                                             4-12   15- 2
  2. Winsum 1                                                                     4- 9   10- 4
  3. SC Loppersum 2                                                        4- 6     9- 8
  4. Omlandia 1                                                                  4- 3     4-14
  5. Rood Zwart Baflo 1                                                   4- 0     0-10

 

Op 28 januari speelt EKC 2 een tweede ronde in De Boshal te Loppersum maar is EKC 1 blijkbaar niet ingedeeld gezien het programma. Verdere details ontbreken.

 

EKC 2 – Winsum                                                                               3-1

De eerste wedstrijd van EKC 2 was tegen Winsum 1 dat al binnen een minuut tegen een 1-0 achterstand aankeek toen Michelle Koster door de verdediging brak en scoorde. Winsum probeerde wat terug te doen maar wist de weg naar het doel niet te vinden. Defensie en keepster Maaike Adema stonden in de weg. EKC was meer voorin maar had eveneens moeite om een doorgang te vinden. Zo zag Nicky Knol haar schot in de 5e minuut – de wedstrijden duurden 12 minuten – naast gaan. In de slotfase drukte EKC alsnog door. In de 9e minuut onderschepte Knol de bal en schoot via de keepster raak: 2-0. In de laatste minuut vielen nog twee doelpunten. Eerst kwam Winsum nog even dichterbij maar uit een vrije trap stelde opnieuw Michelle Koster de zege definitief veilig: 3-1.

SC Loppersum 2 – EKC 2                                                                1-4

 Deze wedstrijd begon slecht voor EKC want al in de 2e minuut kwam SC Loppersum vanuit een hoekschop op 1-0 toen deze niet goed werd weggewerkt. EKC was hiervan niet onder de indruk want het speelde duidelijk meer naar voren met de nodige mogelijkheden. Vooralsnog waren Michelle Koster, Inge Mulder en Charlotte van Dort onfortuinlijk. SC Loppersum kreeg twee vrije trappen mee maar wist hier ook niets uit te halen. Na 5 minuten kwam EKC langszij toen Michelle Koster zich door de verdediging werkte en 1-1 noteerde. Nadat keepster Maaike Adema een vrije trap van SC Loppersum pareerde en Charlotte van Dort haar inzet gestopt zag was het in de 7e minuut wel raak. Inge Mulder veroverde de bal en knalde deze hard binnen: 1-2. Een minuut hierna was het Nicky Knol die doorbrak en de zege definitief veilig stelde: 1-3. EKC zette nog even aan en bepaalde in de 10e minuut de eindstand op 1-4 toen Michelle Koster vanaf de linkerflank raak schoot.

EKC 2 – Omlandia 1                                                                         7-0

Omlandia uit Ten Boer had weinig in te brengen tegen EKC dat duidelijk meer voorin was. In de 2e minuut was het al raak. Charlotte van Dort vond Michelle Koster die wederom succesvol was: 1-0. Even mocht Omlandia proberen wat terug te doen maar verder dan een schot in het zijnet en een vrije trap die naast ging kwam de ploeg niet. Toch bood Omlandia wat meer tegenstand en had EKC moeite om dit te slechten. Nadat Omlandia nog eens overschoot was het voor EKC in de 6e minuut eindelijk weer raak. Charlotte van Dort brak over links door en gleed de bal in het doel: 2-0. Hiermee leek het verzet van Omlandia gebroken want de doelpunten volgende elkaar nu snel op. Iemke Jongsma vond in de 7e minuut Nicky Knol die de 3-0 aantekende. En nog in dezelfde minuut was Knol met een schot van de linkerflank andermaal succesvol: 4-0. Nadat Michelle Koster naast schoot en Omlandia haar hoekschop niet benutte was het EKC dat haar overwicht verder uitbouwde. Een combinatie tussen Nicky Knol en Michelle Koster in de 9e minuut werd door Koster goed afgemaakt: 5-0. EKC bleef aandringen en in de laatste minuut waren het Charlotte van Dort – na voorbereidend werk van Michelle Koster en Nicky Knol – en Nicky Knol zelf die de eindstand op 7-0 bepaalden.

EKC 2 – Rood Zwart Baflo 1                                                           1-0

Wat op papier de gemakkelijkste wedstrijd leek werd de moeilijkste. Het nog puntloze Rood Zwart Baflo hield alle 4 de veldspeelsters achter de bal en grendelde daarmee haar doel af. Hoe EKC het ook probeerde men wist geen bres te slaan in de Bafloër defensie. Ook was de keepster van Rood Zwart Baflo bijzonder goed op dreef maar ook zette EKC – dat toch al zeker was van de 1e plaats – niet echt aan. Hierdoor bleef Rood Zwart Baflo overeind en leek er een stunt in te zitten. EKC wist geen kans te benutten. Inge Mulder raakte de paal en stuitte tot drie keer toe op de keepster, Michelle Koster schoot van afstand over en later nog eens naast. Toen het al leek dat het goede verdedigen van Rood Zwart Baflo beloond zou worden met een gelijkspel was het Nicky Knol die in de allerlaatste minuut alsnog een gaatje vond en EKC daarmee met 1-0 de overwinning schonk. Door alle vier de wedstrijden te winnen gaat EKC 2 door naar de winnaarspoule in Loppersum waar volgens de stand ook EKC 1 zou moeten mee doen maar deze ploeg staat – zoals boven al gemeld – nergens vermeld.