EKC loopt averij op in periodetitelstrijd

De dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) troffen zaterdag 5 april het elftal van v.v. De Vogels uit Groningen waar oud-Kloosterburenspeelsters Eliza Remijn en Laura Reitsma nog actief zijn. In Groningen verloor EKC net met 3-2. Deze middag werd het ook de wedstrijd van de rentrees. In de eerste helft speelde De Vogels beter. EKC speelde meermaals met lange halen die geen van allen enig succes opleverden. Het spel bewoog heen en weer zonder dat één van beide ploegen door wist te breken. Dan kende EKC weer goede fases en dan was het weer de beurt aan De Vogels die volgend seizoen samen met SC Gronitas als SC Stadspark door het leven zullen gaan. Beide ploegen kregen kansen maar zowel keepster Marijn Nienhuis als haar collega aan de andere kant wisten hun doel schoon te houden. Echter in de 40e minuut viel een bal van De Vogels voor het doel van EKC alwaar één van haar spitsen deze opving en fraai inschoot: 0-1. Tot de rust bleef het hierbij. In de rust werd Marije Roelink gewisseld voor Merel Schothorst.

Na de rust zette EKC wel meer aan maar dit resulteerde vooralsnog niet in succes. Echter in de 58e minuut kwam de thuisploeg langszij. Janet Toonder stuurde Rebecca Postma in de diepte en zij trof doel: 1-1. Vier minuten later werd Irene Bos gewisseld voor Lisette Luit. Coach Benes wisselde nog meer door. In de 64e minuut werd Lisanne Broekema uit het veld gehaald en kwam Nicky Bos, na een afwezigheid van bijna twee jaar door blessureperikelen, in het veld en maakte ze haar rentree. Vier minuten hierna zag Romy Rijzinga zich vervangen door Roos Meijer. Naarmate het duel vorderde steeg de spanning. Beide partijen legden zich niet neer bij een gelijkspel. Het was uiteindelijk toch De Vogels die na een half uur spelen weer de leiding nam. Na een corner redde keepster Marijn Nienhuis nog maar in de nasleep werd de bal niet goed weggewerkt en wist De Vogels alsnog raak te schieten: 1-2. EKC probeerde wat terug te doen maar het mocht niet gelukken. De moegestreden Marjon Bos werd in de 80e minuut gewisseld voor Loes Korhorn eveneen een rentree daar zij sinds begin van het seizoen uitgeschakeld was geweest. Echter een minuut later plofte een vrije trap van zeker 17 meter ineens achter keepster Nienhuis in het doel: 1-3. EKC gaf niet op en kreeg in de 90e minuut een strafschop. Helaas zag Nicky Bos deze gestopt door De Vogels-keepster. EKC bleef komen en kwam een minuut later nog op 2-3 toen Krista Berghuis een vrije trap zeer fraai inschoot maar daar bleef het bij. Door deze uitslag liep EKC averij op in haar jacht op de periodetitel maar daar haar mededingers ook punten lieten liggen is dit nog niet helemaal gelopen. Komende zaterdag is het SV Lycurgus 2-EKC.