EKC langs S.C. Stiens 2

In het Friese Stiens traden de dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) – als nog steeds trotse koploper – zaterdag 14 maart aan tegen de reserves van S.C. Stiens. In Kloosterburen had EKC deze ploeg met 5-2 verslagen. Deze middag ging het niet zo gemakkelijk. Weliswaar was EKC wel de bovenliggende partij maar Stiens liet zich zeker niet wegdrukken. Zo moest keeper Irene Bos in de eerste tien minuten al tweemaal handelend optreden. Toch waren de kansen voor EKC maar het schortte duidelijk aan de afwerking. Stiens was wel dreigend maar echte kansen kreeg ze niet. Wel mocht de thuisploeg zich veel permitteren van de scheidsrechter die hier best wel wat meer tegen had kunnen optreden. Na 18 minuten nam EKC alsnog de voorsprong. Marjon Bos vond Sarah Rijzinga die zich door de Stienster verdediging werkte en de 0-1 binnenschoot. Hierna bleven de betere kansen voor EKC maar het mocht niet meer gelukken. Daar ook Stiens niet meer terug wist te doen werd 0-1 ook de ruststand.

De tweede helft was 6 minuten oud toen EKC de zege min of meer veilig stelde. Via Rebecca Postma en Janet Toonder kwam het leer wederom bij Sarah Rijzinga die kapte en draaide en fraai de 0-2 op haar conto zette. In de 54e minuut kon Romy Rijzinga niet verder en werd vervangen door Lotte Hoogland. Stiens begon vermoeid te raken en had steeds meer overtredingen nodig om EKC af te stoppen. Echter EKC wist van dit gegeven geen gebruik te maken want alle doelpogingen strandden. Coach Benes wisselde. Rebecca Postma ging er in de 68e minuut uit en Lisette Luit kwam erin. De gasten poogden wel maar het afwerken lukte niet. In de 82e minuut kwam Iemke Jongsma er nog in voor Marije Roelink. Stiens dreigde nog wat en testte keepster Bos nog enige malen uit maar echt uitgespeelde kansen kreeg ze niet meer. Ook EKC kwam er zoals eerder gemeld niet door maar ging met de 0-2 overwinning en de drie punten naar huis. Komende zaterdag wacht in Leeuwarden een zware tegenstander en directe bedreiging van de eerste plaats: Blauw Wit’34.