EKC laat twee punten liggen in Muntendam

In het verre Muntendam traden de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 22 maart aan tegen het elftal van de v.v. Muntendam dat lager op de ranglijst stond. Thuis had EKC dit team met 5-3 verslagen maar deze middag zou het toch wat anders gaan. In de eerste helft ging het aardig gelijk op. Dan kende EKC goede fases en dan was Muntendam weer in goeden doen. Echter scoren deed EKC vooralsnog niet ondanks enkele goede mogelijkheden. Aan de andere kant moest keepster Marijn Nienhuis meerdere malen haar team voor een achterstand behoeden. Toch waren de betere kansen wel voor EKC. Echter Irene Bos, Marjon Bos, Romy Rijzinga, Sarah Rijzinga en Janet Toonder waren niet succesvol. Uiteindelijk sloeg EKC in de 35e minuut alsnog toe. Via Irene Bos, Marjon Bos en Sarah Rijzinga kwam de bal bij Lisette Luit die de 0-1 binnenschoof. Muntendam poogde gelijk wat terug te doen maar strandde.Wel kreeg EKC in de 40e minuut een tegenslag toen Romy Rijzinga door toedoen van Muntendam geblesseerd uitviel en werd vervangen door Claudia van der Horn. Tot de rust bleef de 0-1 gehandhaafd.

De tweede helft was koud begonnen of het stond ineens 1-1 toen een schot via onderkant lat insloeg. Weer moest EKC op zoek naar een voorsprong. De Marnebewoonsters drongen aan maar zagen vooralsnog geen kans de witte muur te slechten. Ook moest men wel degelijk oppassen als Muntendam eruit kwam want gewonnen gaven ze zich zeker niet. De snelle Irene Bos zag menig kans in rook opgaan maar werd ook herhaaldelijk aangepakt. In de 61e minuut werd de jonge Lisette Luit vervangen door Lisanne Broekema. Echter nog steeds was het allemaal net niet bij EKC tot de 71e minuut aanbrak. Janet Toonder speelde Sarah Rijzinga aan die de keepster uitspeelde en 1-2 binnen schoof. Muntendam gaf evenwel niet op maar kreeg vier minuten later wederom een doelpunt om de oren. Krista Berghuis plaatste een vrije trap strak in de kruising: 1-3. Echter uit de aftrap wist Muntendam gelijk weer terug te komen tot 2-3 waardoor het weer spannend werd. Daarna beukte EKC op het doel van Muntendam maar ze wist de haar geboden kansen niet te verzilveren en daar de marge maar op één doelpunt stond bleef het ongewis wat het zou worden. Muntendam bleef er gevaarlijk uitkomen maar vooralsnog was Marijn Nienhuis een sta-in-de-weg. In de 85e minuut kwam Roos Meijer er nog in voor Marjon Bos. Echter het wilde niet lukken met EKC en ook liet de scheidsrechter best wel lang doorspelen. Het oud gezegde zou zich ook nu weer voordoen. Als de aanvallende ploeg niet scoort, valt het doelpunt aan de andere kant. En liet dat nou net gebeuren in de 94e minuut. Een bal viel in het strafschopgebied, de EKC-verdediging stond niet goed en Muntendam hield met de 3-3 gelijkmaker alsnog een punt over aan hert duel. Voor EKC waren het twee verspeelde punten want het was niet nodig geweest had men de mogelijkheden benut. Nu was de uitslag bijzonder zuur. Zaterdag 5 april is het om 14.00 uur te Kloosterburen EKC-De Vogels.