EKC dames wachten nog op eerste punten

In Stadskanaal traden de voetbalvrouwen van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 3 oktober aan tegen eveneens laagvlieger SPW. Van deze ploeg moest gewonnen worden om uit de onderste regionen weg te geraken. EKC was de dominerende ploeg maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. In het doel van SPSW stond een lange en dunne keepster die zeer goed op dreef was. Ballen die er bijna in leken te gaan haalde ze er nog uit. Het doelpunt viel dan ook in de 31e minuut aan de andere kant. Een misverstand in de EKC-defensie leidde tot de 1-0. EKC was even van slag maar hervond zich later weer. Tot de gelijkmaker leidde dit evenwel niet. Het was wederom een effectief SPW dat in de 42e minuut op 2-0 kwam wat ook de ruststand werd.

Ook in de tweede helft speelde EKC beter maar wist dit niet in resultaten uit te drukken. Ook nu was de goede SPW-keepster een sta-in-de-weg en dus goed voor haar team. Aan de andere kant was ook EKC-keepster Anna Buist op dreef. In de 66e minuut werd de leeg gespeelde Kim Mulder gewisseld voor Minke Toonder. In de 74e minuut ging EKC 1 op 1 spelen om zo meer stootkracht te krijgen. Ze kreeg welk kansen maar het mocht vooreerst niet gelukken. In de 83e minuut viel Janet Toonder geblesseerd uit en werd Romy Rijzinga haar vervangster. Twee minuten later vond EKC de aansluiting. Rebecca Postma vond Sarah Rijzinga die tweemaal op de SPW-keepster stuitte. De mee opgekomen Michelle Koster knalde de derde poging wel raak: 2-1. EKC zette nu aan maar wist het helaas geen goed vervolg te geven. Het was SPW dat in de 90e minuut de eindstand op 3-1 bepaalde en daarmee de drie punten in huis hield. Zo blijft EKC Nog wachten op de eerste punten en mag het komende zaterdag thuis in Eenrum (14.00 uur) aantreden tegen het sterke Achilles 1894 uit Assen.