EKC dames vloeren koploper

Op Sportpark Westerklooster te Kloosterburen ontvingen de dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) koploper SV Bedum uit het gelijknamige dorp. Uit had EKC met 9-0 verloren dus men was gewaarschuwd. Zowel EKC als Bedum waren niet compleet. EKC miste Nicky Bos, Loes Korhorn, Nina Baarslag en Wendy Reitsma. Zij werden vervangen door speelsters uit het tweede elftal. Ook Bedum moest putten uit de meisjes A, B- en C-junioren. In de eerste helft had EKC de wind mee en hanteerde daardoor veelal de lange haal. Het zette echter wel druk waardoor Bedum niet aan voetballen toe kwam. Wel ging het aardig gelijk op waardoor beide ploegen mogelijkheden kregen alhoewel de betere kansen wel voor EKC waren. Het benutten lukte echter niet zo vooral doordat inval-keepster Melissa Scholtens van de C2-junioren bij Bedum uitstekend stond te keepen en menig EKC-bal onschadelijk maakte. EKC kreeg een serie corners meestal genomen door Sarah Rijzinga die echter geen van alle benut werden. Bedum kreeg er echter geen één. EKC-keepster Marijn Nienhuis hoefde minder vaak in actie te komen dan haar collega maar stond eveneens paraat. Het was zo een boeiende eerste helft die dan ook met een 0-0 stand werd afgesloten.

Na de rust had EKC tegenwind en moest het haar spel aanpassen daar de lange haal zeker niet meer mogelijk was. Dit lukte evenwel zeer goed want de thuisploeg werd meer en meer de dominerende partij. Het gehele elftal werkte hard en zat er bovenop waardoor het dan ook goede mogelijkheden kreeg. Echter wederom was het benutten een tweede. Weliswaar was Bedum de mindere maar het gaf niet op en keepster Marijn Nienhuis moest dan ook enkele malen tot het uiterste gaan om een treffer te voorkomen. De eerste corner kreeg Bedum pas in de 49e minuut echter zonder resultaat. Zo golfde menig EKC-aanval naar het Bedumer doel maar weer bleek keepster Melissa Scholtens een niet te nemen obstakel. En zoals het oude spreekwoord dan ook luidt viel het doelpunt aan de andere kant. In de 61e minuut stapte de verdediging van EKC verkeerd uit en de snelle Anouk Sikkema brak door en liet keepster Nienhuis kansloos: 0-1. Tegen de verhouding in leidde Bedum dan ook. Echter EKC gaf niet op en zocht de aansluiting. Romy Rijzinga viel in de 65e minuut geblesseerd uit en werd vervangen door Claudia van der Horn van dames 2. EKC bleef richting het Bedumer doel gaan maar moest wel oppassen dat Bedum de score niet verder opvoerde. Lisanne Broekema werd in de 71e minuut vervangen door Roos Meijer van eveneens dames 2. Meijer zou later nog van zich laten horen. De laatste wissel op de bank Kirsten Berghuis kreeg geen invalbeurt maar in belang van het elftal vond zij dat niet erg. EKC bleef aandringen maar de bal wilde er niet in. Sarah Rijzinga, Krista Berghuis, Lisette Luit en Marjon Bos waren onfortuinlijk. Toen brak de 76e minuut aan en werd alles anders. Vanaf de linksbuitenpositie kreeg Roos Meijer de bal voor het Bedumer doel alwaar Sarah Rijzinga met een snoeihard schot EKC naast Bedum zette: 1-1. Drie minuten later stond de wedstrijd helemaal op zijn kop. Lisette Luit vond Marjon Bos – die al op karakter speelde – die ineens doorging en de 2-1 binnen schoot. De vreugde bij EKC was compleet. Echter Bedum gaf het nog niet op en in de resterende tijd was het keepster Marijn Nienhuis die tot driemaal toe haar ploeg voor de gelijkmaker behoedde. Aan de andere kant zag EKC ook geen mogelijkheid meer om de score verder op te voeren maar vloerde het de koploper wel met 2-1. De drie punten bleven in huis en EKC verwijderde zich weer verder van de degradatieplaatsen. Het was een goede wedstrijd voor EKC.