EKC dames vinden draai nog niet

De dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) hebben hun draai in de 2e klasse nog niet gevonden. In Groningen werd zaterdag 26 september aangetreden tegen de reserves van de studentenclub GSVV The Knickerbockers. Op een glad veld ging het in de eerste helft redelijk goed. Weliswaar was de thuisclub wat beter maar EKC kon goed meekomen. Toch was het de thuisploeg dat na 9 minuten de leiding nam: 1-0. EKC moest op zoek naar de gelijkmaker en dat lukte in de 13e minuut toen de keepster van The Knickerbockers een goed geplaatst schot van Sarah Rijzinga door liet glippen: 1-1. Helaas duurde dit niet lang want 7 minuten later werd er niet goed gedekt waarna de blauwhemden toch weer op een 2-1 voorsprong kwamen. Hierna kregen beide ploegen nog wat mogelijkheden maar tot de rust bleef het 2-1. In de rust werd Suzanne Bergstra gewisseld voor Marjon Bos.

De tweede helft was net 3 minuten oud toen een corner van The Knickerbockers achter keepster Irene Bos in het net vloog: 3-1. Twee minuten hierna volgde een tweede tegenslag voor EKC. Keepster Irene Bos viel geblesseerd uit en werd vervangen door de eveneens niet geheel fitte Anna Buist. In de 54e minuut vloog een vrije trap van de thuisploeg in één keer binnen en stond het 4-1. De thuisploeg speelde net iets sneller en was net een stapje eerder bij alles dan EKC. Wel waren er helaas enkele speelsters bij de stadjers die het fysieke in de negatieve zin niet schuwden. Aanvalster Marjon Bos moest dit in de 61e minuut dan ook ervaren maar kon gelukkig verder. Loes Korhorn kon een minuut later niet verder en werd vervangen door Kim Mulder. Het lukte EKC niet om door de stadjer defensie te komen. De coaches Benes en Gerdez gingen 1 op 1 spelen maar ook dit kreeg niet het gewenste resultaat. Het was wederom The Knickerbockers dat na een aanval in de 78e minuut eenvoudig op 5-1 kwam. Een minuut later viel ook Demi Mulder geblesseerd uit en daar de wissels op waren moest EKC met 10 speelsters verder. Het laatste woord was ook aan The Knickerbockers want zij bepaalden in de 94e minuut de eindstand op 6-1 toen een bal over alles en iedereen heen bij een aanvalster terecht kwam die scoorde. Door dit resultaat is EKC nog steeds puntloos en zal het komende zaterdag in de uitwedstrijd tegen SPW een nieuwe poging moeten wagen om van de hatelijke 0 af te raken. Wat De Graafschap moet EKC ook kunnen.