EKC dames verstevigen middenmootpositie

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC), zelf bivakkerend op de 7e plaats, troffen zaterdag 15 oktober op de eigen sportpark “Westerklooster” te Kloosterburen het één plaats hoger geklasseerde SJO Bergum BCV Combinatie uit het Friese Bergum. De wedstrijd werd geleid door scheidsrechter H.M. Kaya die niet slecht floot maar wel aanwezig was. De eerste helft gaf twee aanvallende ploegen met de betere kansen voor EKC. Zo vond in de 6e minuut Marjon Bos naamgenoot Irene Bos maar zij schoot over. Tien minuten later gaf Sarah Rijzinga een voorzet die voor het Bergumer doel net door Nicky Knol gemist werd. Weer een minuut later zag Knol haar inzet naast gaan. Het spel bewoog zich wel veel heen en weer. Bergum kwam dan wel dreigend opzetten maar wist hier verder niets mee te doen. Een schot ging naast en in de 43e minuut stopte EKC-keepster Nicky Bos een goede inzet van Bergum. Aan de andere kant lukte het ook EKC niet door te drukken. Irene Bos zag haar schot naast gaan en Marjon Bos mistte ook voorin zodat het bij de rust nog 0-0 stond. In de rust werd Nicky Knol gewisseld voor Emma Postma.

Ook de tweede helft gaf twee aanvallende ploegen. Bergum kreeg uit een vrije trap na 2 minuten de eerste kans maar kopte deze naast. Nadat een vrije trap van Janet Toonder en een voorzet van Emma Postma geen goed vervolg kregen was het in de 59e minuut wel raak. Vanaf rechts op het middenveld gaf Janet Toonder de bal voor op de links staande Sarah Rijzinga die vervolgens Rebecca Postma voor het doel vond. Postma maakte het af: 1-0. Bergum probeerde wat terug te doen maar de kansen waren toch voor EKC. Echter het afwerken lukte niet zo zelfs als het wel gemakkelijk leek. Emma Postma vond Sarah Rijzinga maar zij schoot over. Ook wist EKC uit een tweetal corners van Rijzinga geen resultaat te behalen. Bergum daarentegen kreeg enkele mogelijkheden maar sloeg in de 69e minuut wel toe. Een vrije trap was in één keer raak: 1-1. Nu moest EKC weer op jacht naar een doelpunt. Echter het elftal was te gretig waardoor het spel onrustig werd. Wel was de thuisploeg meer voorin maar dat leverde vooreerst nog niets op. Verder beschikte Bergum ook over een goed meespelende keepster. Nadat keepster Nicky Bos in de 76e minuut redde sloeg haar ploeg een minuut later alsnog toe. Een hoekschop van Sarah Rijzinga vloog in één keer het Bergum-doel binnen: 2-1. EKC wilde meer maar liep vast. Michelle Koster werd in de 80e minuut ingebracht voor Irene Bos. Koster testte gelijk al de Bergum-keepster uit die deze proef doorstond. Bergum bleef wel dreigend opkomen maar EKC hield het hoofd koel. Keepster Bos bracht in de 84e minuut wederom uitkomst. Aan de andere kant kreeg ook EKC nog enkele zeer goede kansen maar op de één of andere manier werden deze niet benut. Zo bleef het 2-1 en behaalde EKC haar derde overwinning en bezet het nu de 5e plaats. De combinatie is op dit moment een stabiele middenmoter en zal proberen dit seizoen een periodetitel te pakken. Komende zaterdag wacht wederom in Kloosterburen (aanvang 14.00 uur) de tweede bekerronde tegen eersteklasser CVV Oranje Nassau 2.