EKC dames periodekampioen

In het verre Sneek hebben de dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 25 oktober vrij gemakkelijk de eerste periodetitel binnen gehaald. Tegenstander van vandaag waren de laaggeklasseerde reserves van thuisploeg ONS Boso Sneek. Al vanaf het begin zat EKC er bovenop wat na 8 minuten resulteerde in een voorsprong. Op een verrassend schot van Sarah Rijzinga moest de ONS-keepster het antwoord schuldig blijven: 0-1. Twee minuten later viel de tweede treffer al. Lisette Luit lanceerde Irene Bos die de 0-2 binnenschoot. ONS probeerde wat terug te doen maar moest het duidelijk afleggen tegen de Marnebewoonsters. Toen een corner van Irene Bos in de 14e minuut ineens binnendraaide wat 0-3 betekende was de wedstrijd gespeeld. EKC bleef komen maar niet alles was natuurlijk raak. In de 26e minuut wel weer. Nicky Bos vond Irene Bos die haar derde treffer produceerde: 0-4. Pas na een half uur deed ONS de eerste serieuze aanval zonder resultaat echter. EKC had daar minder moeite mee want een verrassend schot van Rebecca Postma in de 32e minuut betekende 0-5. ONS wist hier vrijwel niets tegenover te stellen behoudens één corner zonder succes. Het was wederom EKC, dat ook nog meerdere mogelijkheden niet benutte, dat in de 43e minuut nog éénmaal voor de rust toesloeg. Rebecca Postma vond Sarah Rijzinga die de ruststand op 0-6 stelde. In de rust werden Krista Berghuis en Marije Roelink gewisseld voor Lotte Hoogland en Loes Korhorn.

Ook in de tweede helft controleerde EKC de wedstrijd maar toch was het gehalte minder dan in de eerste. In het begin van de tweede helft was het spel wat meer op de helft van EKC maar dat duurde niet lang. Na 7 minuten brak Nicky Bos over links door en pikte ook haar doelpunt mee: 0-7. EKC heerste maar was voorin niet altijd fortuinlijk. Deze grote voorsprong gaf coach Benes de kans om al zijn wissels in te zetten. In de 60e minuut werd Rebecca Postma naar de kant gehaald en mocht Anouk Koster invallen. Vijf minuten later viel er wederom een doelpunt te noteren. Loes Korhorn bracht de bal voor het doel alwaar Irene Bos voor paniek zorgde. Het gevolg was dat een ONS-verdedigster in eigen doel scoorde: 0-8. Een minuut hierna kwam Iemke Jongsma erin voor Irene Bos. Op een enkele poging na had keepster Marjon Bos een rustige middag. Aan de andere kant kon er in de 70e minuut weer gejuicht worden. Nicky Bos vond Sarah Rijzinga die met een boogbal de 0-9 noteerde. Het vele meegereisde publiek, er was voor de tweede keer een bus gecharterd mede door ondersteuning van Restaurant Waddengenot uit Pieterburen en verkoop van t-shirts door de speelsters om de kosten te drukken, riep al om tien-tien. Nou deze kwam er dan ook al duurde het wel tot de 87e minuut. Janet Toonder vond invalster Lotte Hoogland, die in de 70e minuut Sarah Rijzinga verving, en die vervolgens de dubbele cijfers produceerde na missen van de ONS-keepster: 0-10. Toch was de koek nog niet helemaal op want in de 89e minuut brak Loes Korhorn over links door en bepaalde de eindstand op 0-11 waarmee de eerste periodetitel, met nog één wedstrijd te gaan, binnen was. Na afloop werd dit in het veld gevierd en ’s avonds was er een etentje bij de sponsor Restaurant Waddengenot te Pieterburen. Komende zaterdag komt er een meer serieuzere tegenstander op bezoek in Kloosterburen, aanvang 14.00 uur, namelijk het Leeuwarder CVV Blauw Wit’34.