EKC dames pakken ook tweede bekerwinst

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) speelden dinsdagavond 23 augustus hun tweede bekerwedstrijd op Sportpark Westerklooster te Kloosterburen tegen derdeklasser CSV Be Quick Dokkum 2 uit het gelijknamige Friese dorp. Onder leiding van scheidsrechter H. Reitsma uit Kloosterburen kende EKC weinig problemen met haar Friese tegenstander. EKC was gelijk al voorin en kreeg mogelijkheden. Het benutten hiervan was een tweede maar in de 10e minuut was het wel raak. Sarah Rijzinga vond Marjon Bos die de 1-0 noteerde. Na een kwartier leek het of Be Quick Dokkum wat meer mocht opkomen maar EKC drukte dat al snel weer de kop in. De wedstrijd speelde zich dan ook grotendeels af op de helft van de gasten. Alleen liet EKC wel wat veel mogelijkheden liggen. In de 28e minuut was het wel weer in de roos. Marjon Bos passte op Emma Postma die op haar beurt de paal raakte. De mee opgekomen Sarah Rijzinga maakte het af: 2-0. EKC-keepster Nicky Bos kende een rustige eerste helft. Pas in de 33e minuut verscheen Be Quick Dokkum even over de middenlijn zonder echt gevaarlijk te worden. Het was wederom EKC dat voor de rust de score nog even opvoerde. Irene Bos vond Emma Postma die de bal onder haar controle bracht en de ruststand op 3-0 stelde.

Ook na de rust was EKC gelijk weer voor het Friese doel te vinden. Alhoewel de thuisploeg nog steeds de wedstrijd controleerde was het spel wat minder dan voor de rust. In de 56e minuut was het evenwel weer raak. Sarah Rijzinga speelde vanaf het middenveld op rechts Irene Bos aan die de bal voor het doel bracht. Marjon Bos schoof op haar beurt de 4-0 binnen. EKC bleef aandringen maar door teveel gehaast spel ging er veel niet goed. Be Quick Dokkum wist hier evenwel geen gebruik van te maken zodat het EKC geen schade opleverde. In de 68e minuut brak Be Quick Dokkum bijna door de EKC-verdediging maar werd al vrij vroeg weer afgestopt. EKC bleef het duel beheersen maar het afrondden van de kansen daar schortte het helaas nog aan. Het duurde dan ook tot de 85e minuut eer het net weer gebold werd. Loes Korhorn gaf van de rechterflank de voorzet en Irene Bos scoorde de 5-0. Twee minuten later werd de 6-0 eindstand bereikt. Via Loes Korhorn van rechts en Sarah Rijzinga kwam de bal bij Janet Toonder die doeltreffend afrondde. Hiermee werd ook het tweede bekerduel positief afgesloten en wacht komende zaterdag, wederom thuis in Kloosterburen om 14.00 uur, de derde bekertegenstander CVV Oranje Nassau 3 dat afgelopen seizoen uit de 2e klasse degradeerde.