EKC dames pakken eerste punt

In Groningen speelden de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 17 september tegen het elftal van GV Groen Geel. EKC wilde na twee nederlagen nu een beter resultaat neerzetten maar had het eerste half uur vooral druk met het zich van het lijf houden van thuisploeg Groen Geel. EKC speelde onrustig maar Groen Geel wist hier geen gebruik van te maken. Wel had de thuisploeg de scheidsrechter – de keeper van Groen Geel 3 dat de wedstrijd net daarvoor met 3-3 gelijkspeelde tegen ACV 4 – op haar hand. De leidsman floot zeker meer in het voordeel van zijn ploeg en tegen EKC dat zich hierover wel opwond maar daarmee zat deze jonge arbiter niet. Na een halfuur kwam ook EKC meer opzetten maar ondanks fraaie kansen wist de Groen Geel-keepster van geen wijken te weten. Aan de andere kant was ook keepster Nicky Bos paraat. Zo stond het bij de rust dan ook nog 0-0.

De tweede helft was 6 minuten oud toen EKC een verdiende voorsprong nam. Een pass van achteruit bereikte Emma Postma die een schot op het Groninger doel afvuurde. De keepster van Groen Geel kreeg de bal niet onder controle en zag deze door haar handen glippen: 0-1. Nu wilde EKC meer en trok nu meer naar het Groen Geel-doel. Echter daar aangekomen wilde het vervolg niet lukken. Het was juist Groen Geel dat in de 57e minuut langszij kwam. EKC-keepster Nicky Bos werd dusdanig onder druk gezet dat haar uittrap bij een Groen Geel-speelster terecht kwam die zich dit buitenkansje niet liet ontgaan: 1-1. Evenwel wilde EKC het hierbij niet laten zitten en zette meer druk. Echter door te weinig doortastend optreden voorin leverde dit geen doelpunten op. De gasten deden te vaak net een actie teveel waardoor de mogelijkheid verloren ging. In de 70e minuut deed EKC een dubbele wissel. Irene Bos en Susanne Bergstra werden gewisseld voor Marije Roelink en Michelle Koster. EKC bleef komen maar moest ook blijven oppassen voor Groen Geel dat ook in deze tweede helft wel opvallend vaak de scheidsrechter mee kreeg. Gelukkig was keepster Bos paraat en stopte verder alle ballen. In de 77e minuut kreeg EKC een hele goede kans. Sarah Rijzinga vond Janet Toonder wiens schot op de kruising uiteen spatte. Een minuut later kon Janet Toonder niet verder en werd vervangen door Loes Korhorn. Beide ploegen legden zich nog niet neer bij een gelijkspel en probeerden nog de stand in hun voordeel te wijzigen. Echter beide defensies lieten niets meer door zodat 1-1 ook de eindstand werd en EKC haar eerste punt binnen sleepte. Groen Geel had gerekend op een eenvoudige overwinning maar moest toch erkennen dat dit EKC toch wel een beter team is dan vorig seizoen. Met een betere leidsman had er nog wel meer in gezeten maar nu zullen de dames komende zaterdag in Kloosterburen (aanvang 14.00 uur) proberen tegen Achilles 1894 uit Assen de eerste driepunter binnen te halen.