EKC dames nog steeds puntloos

De dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) speelden zaterdag 19 september thuis in Eenrum tegen de kampioen van de 3e Klasse G GV Groen Geel uit Groningen waar nu oud-Eenrumspeelster Jolien Valstar speelt. De thuisploeg begon zeer ongelukkig. Al in de 1e minuut werd het 0-1 toen een uitbal van keepster Anna Buist bij een tegenstander terecht kwam die zich dit buitenkansje niet liet ontgaan. Groen Geel drukte gelijk door want in de 4e minuut stond het na een snelle aanval 0-2 waarbij keepster Buist ook niet geheel vrijuit ging. EKC probeerde wel wat terug te doen. Een vrije trap van Janet Toonder bereikte wel Sarah Rijzinga maar kreeg geen positief vervolg. Ook Groen Geel raakte de laat maar kwam in de 15e minuut wel op 0-3 toen na een corner de bal fraai werd ingekopt. De gasten speelden allemaal net een tandje hoger dan de thuisploeg. Het ging hun veel gemakkelijker af dan EKC dat haar draai in de 2e klasse nog moet vinden. De betere kansen waren voor Groen Geel maar keepster Buist en de EKC-defensie voorkwamen erger. Aan de andere kant was Groen Geel ook niet meer succesvol zodat 0-3 ook de ruststand werd. In de rust werd Krista Berghuis – die een lichte blessure had – vervangen door Rebecca Postma die eveneens van een blessure terug kwam.

In de tweede helft liep het beter met EKC maar ook Groen Geel liet zich niet onbetuigd. Helaas lukte het EKC niet om tegen te doelpunten. Zo zag Sarah Rijzinga haar schot over gaan en een vrije trap van Janet Toonder kreeg ook geen vervolg. In de 62e minuut wist keepster Anna Buist nog te redden maar drie minuten later kwam een aanval erover heen en stond het 0-4. In de 70e minuut zette coach Benes zijn laatste wissels in. Michelle Koster en Marije Roelink werden naar de kant gehaald en de jarige Suzanne Bergstra en Kim Bos namen hun plaats in. EKC liet nog wat van zich horen toen Sarah Rijzinga in de 79e minuut na een pass van Janet Toonder op een overigens goed keepende Groen Geel doelvrouwe stuitte. Het laatste woord was evenwel aan Groen Geel dat in de 88e minuut de eindstand op 0-5 bepaalde. Door dit resultaat is EKC nog puntloos en mag het komende zaterdag in Groningen (12.00 uur) tegen GSVV The Knickerbockers 2 de eerste punten proberen re halen. Op het veld naast dames 1 speelden de dames 2 tegen GSVV The Knickerbockers 4 en zij wonnen na een 1-2 achterstand alsnog met 6-2 door doelpunten van Lisette Luit 4, Romy Rijzinga en Iemke Jongsma. Zij kenden wel een goede start van de competitie.