EKC dames nipt langs Asser Boys

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) traden zaterdag 1 oktober thuis op Sportpark “Westerklooster” te Kloosterburen aan tegen het lager geklasseerde Asser Boys uit Assen. Onder leiding van scheidsrechter G. Adema trad EKC aan met een complete selectie. EKC sloeg al toe na 2 minuten. Nicky Knol vond Irene Bos die de 1-0 binnen schoot. Het ging daarna aardig gelijk op. Wel was EKC meer de bovenliggende partij maar Asser Boys deed eveneens goed mee. Beide ploegen kregen mogelijkheden maar het was Asser Boys dat in de 23e minuut langszij wist te komen. Eerst wist keepster Nicky Bos nog te redden maar in tweede instantie werd ze alsnog geklopt: 1-1. Nu moest EKC weer op jacht naar een voorsprong. De thuisploeg was er een paar keer ook dicht bij maar het mocht niet gelukken. Aan de andere kant deed ook Asser Boys verwoede pogingen maar ook zij faalde zodat het bij de rust nog 1-1 stond.

Het begin van de tweede helft was duidelijk voor EKC. De gastdames waren duidelijk meer voorin maar wisten dit vooreerst niet uit te buiten. Na 10 minuten spelen nam EKC evenwel alsnog een 2-1 voorsprong. Marjon Bos ging door en wist raak te schieten met behulp van een speelster van Asser Boys. EKC wilde meer en zette aan. In de 56e minuut werd Irene Bos gewisseld voor Demi Mulder. De thuisploeg drong aan maar voorin wilde het niet lukken. Naarmate het duel vorderde kwam ook Asser Boys weer wat meer opzetten. Gelukkig was defensie van EKC op haar post en wist alles – zij het met de nodige moeite – weg te werken. In de 77e minuut werd Emma Postma naar de kant gehaald en kwam Michelle Koster in het veld. Alhoewel EKC best nog enkele goede kansen kreeg wist het team dit niet in treffers om te zetten om daarmee een veilige voorsprong op te bouwen. Daar Asser Boys het niet opgaf werd het nog een spannende slotfase. In de 91e minuut kwam Marije Roelink nog in het veld voor Sarah Rijzinga. EKC hield echter het hoofd koel en sleepte de 2-1 overwinning en de drie punten over de streep. Komende zaterdag is het SV Lycurgus-EKC, 14.30 uur te Groningen.