EKC dames kunnen draai nog niet vinden

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) hebben hun draai in de competitie nog niet gevonden. In de bekerwedstrijden werden alle drie de tegenstanders verslagen maar in de competitie wil het nog niet lukken. Werd vorige week nog met 2-0 verloren van Winsum, op zaterdag 10 september ging het in de thuiswedstrijd op Sportpark Westerklooster tegen ACV uit Assen ook mis. Aanvankelijk leek het daar niet op. EKC zette gelijk druk en speelde naar voren. Later kwam ook ACV eruit. Geen van beide ploegen was echt beter maar naarmate het duel vorderde kreeg keepster Nicky Bos het wel drukker. Aan de andere kant waren er ook kansen voor EKC maar ook deze werden niet benut. Na 22 minuten viel Minke Toonder uit en werd vervangen door Suzanne Bergstra. Het was een pittig duel waarbij beide ploegen er vol in gingen. Nadat EKC enkele kansen liet liggen was het ACV dat in de 37e minuut profiteerde van discommunicatie in de EKC-defensie en de 0-1 produceerde. De thuisploeg probeerde nog voor de rust de gelijkmaker te maken maar door onrustig spel wilde dat niet lukken. Ook ACV kwam niet meer voorbij keepster Bos maar leidde bij de rust wel met 0-1.

Na de rust was het begin voor EKC dat ook nu druk naar voren zette. Helaas leverde dit niets op en kwam ook ACV weer opzetten. De Assenaren speelden net iets gemakkelijker dan EKC dat ook teveel statisch opereerde. Toch lukte het EKC om in de 61e minuut langszij te komen. Janet Toonder nam een hoekschop en de bal belandde via Marjon Bos bij Rebecca Postma die de 1-1 noteerde. ACV liet zich hierdoor evenwel niet van de wijs brengen en bleef aanvallen. Haar aanvallen betaalden zich in de 72e minuut uit toen de 1-2 viel. Nu moest EKC wederom op jacht naar de gelijkmaker. Twee minuten na het doelpunt viel ook Demi Mulder uit. Haar vervangster werd Irene Bos. EKC deed verwoede pogingen om een doelpunt te maken maar het wilde niet lukken. Wel bleef de hoop op de gelijkmaker maar deze vervloog toen scheidsrechter R. Bolt na een overtreding – de meningen lopen hierover uiteen – binnen de beruchte lijnen in de 87e minuut ACV een strafschop gaf die verzilverd werd: 1-3. In de resterende tijd probeerde EKC het nog wel maar het moest zich uiteindelijk toch neerleggen bij de 1-3 en is hiermee nog puntloos. Komende zaterdag gaat het naar GV Groen Geel in Groningen, aanvang 17.15 uur.