EKC dames doen zichzelf tekort

De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) hebben zaterdag 12 november een onnodige nederlaag geleden. Op Sportpark Westerklooster te Kloosterburen kwam het Drentse Drenthina uit Emmen op bezoek. Irene Bos stond op doel terwijl Janet Toonder, Nicky Bos, Gretha Annema en Demi Mulder er niet bij waren. Onder leiding van scheidsrechter R. Scholtens bouwde EKC in de eerste helft een veldoverwicht op zonder dit echter effectief te vervolgen. EKC was de aanvallende partij maar voorin wilde het niet lukken. Drenthina kreeg van haar kant slechts enkele mogelijkheden maar keepster Bos stond paraat en pakte de drie pogingen. Bij EKC duurde het allemaal net iets te lang waardoor de ploeg onnauwkeurig speelde en eigenlijk geen echte kansen kreeg behoudens enkele hoekschoppen, een vrije trap en een inzet van Emma Postma die gepakt werd. In de 33e minuut was er een kleine kans die niet benut werd. Zo stond het bij de rust nog 0-0.

In de tweede helft was de achterhoede van Drenthina vermoeid maar haar voorhoede bleef snel en gevaarlijk. Wel bleef EKC aanvallen en kreeg het nu wel betere kansen maar vooralsnog wilde het niet lukken. Michelle Koster miste net na een voorzet van Sarah Rijzinga, corners van Emma Postma kregen geen positief vervolg en na een pass van Wendy Reitsma was Sarah Rijzinga net te laat bij de bal. Aan de andere kant bleef Drenthina bij vlagen gevaarlijk en vond in de 63e minuut ineens een opening waarna het 0-1 stond. Drenthina wilde meer maar EKC hield dit tegen. In de 65e minuut deed EKC een dubbele wissel. Minke Toonder en Michelle Koster werden gewisseld voor Loes Korhorn en Charlote van Dort. EKC probeerde de gelijkmaker te forceren wat in de 69e minuut lukte. Suzanne Bergstra vond Sarah Rijzinga die de 1-1 binnen schoot. Nu kwam EKC meer opzetten want het wilde en zag ook dat er meer te halen viel. Vooralsnog lukte dat niet maar in de 85e minuut leek dat wel te gebeuren. Na een corner van Emma Postma schoot zus Rebecca binnen maar de grensrechter van Drenthina vlagde voor buitenspel iets wat scheidsrechter Scholtens – die het zelf niet kon zien – tot afgrijzen van EKC overnam en het doelpunt afkeurde. Volgens EKC was dit duidelijk geen buitenspel maar de beslissing bleef staan. Twee minuten later kwam Iemke Jongsma er nog in voor Marije Roelink. Toen het leek dat een gelijkspel het zou worden sloeg het noodlot voor EKC in de 90e minuut alsnog toe. In een poging om een Drenthina-aanvalster af te stoppen trok een EKC-verdedigster haar onderuit. De toegekende strafschop werd door Drenthina benut en EKC wist dit in de resterende blessuretijd niet meer te veranderen zodat het alsnog met 1-2 verloor. Hiermee deed het zichzelf tekort gezien het spelbeeld. Komende zaterdag is men competitievrij.