EKC dames besluiten 2016 met nederlaag

In Assen speelden de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 10 december een zeer ongelukkige wedstrijd tegen de sterke koploper ACV dat in Kloosterburen al met 1-3 gewonnen had. EKC trad aan zonder Sarah Rijzinga, Nicky Bos en Demi Mulder. Al na 3 minuten was het raak voor de thuisploeg. Uit een corner werd eerst nog gemist maar in tweede instantie was het alsnog raak: 1-0. Een minuut later werd het andermaal uit een corner 2-0. ACV was duidelijk meer gedreven dan EKC. De gasten probeerden wel wat terug te doen maar slaagden daar niet in. Na een kwartier kwam EKC wat meer opzetten maar ACV bleef de dominerende ploeg. In de 19e minuut leek Marjon Bos door te breken maar zij speelde de bal te ver voor zich uit. Het was wederom ACV dat de score in de 27e minuut opvoerde naar 3-0 toen het een strafschop benutte. Drie minuten later lag ook nummer vier in het doel: 4-0. EKC bleef pogen iets tegenover ACV te stellen maar dat wilde niet lukken. In de 36e minuut viel de 5-0 toen een schot via de binnenkant van de paal in het doel vloog. De thuisploeg bleef EKC onder druk houden maar moest wel toestaan dat EKC toch wat terug wist te doen. In de 43e minuut brak Marjon Bos over de linkerflank door en stuitte op de ACV-keepster die echter mistte waardoor Bos in tweede instantie de ruststand op 5-1 wist te bepalen. In de rust werd Suzanne Bergstra gewisseld voor Loes Korhorn.

Ook in de tweede helft was ACV de bovenliggende partij maar nu kon EKC wel wat beter meekomen. Keepster Marijn Nienhuis redde in de 48e minuut vrij en spits Michelle Koster kreeg drie minuten later een kans. Toch was het weer ACV – dat toch al een gewonnen wedstrijd speelde – dat in de 52e minuut op 6-1 kwam. Daarna bleef ACV aandringen maar nu wist EKC haar geruime tijd op te vangen. Zelf wist het aanvallend geen indruk meer te maken. In de 64e minuut werd Marije Roelink vervangen door Iemke Jongsma. ACV liet de teugels wat vieren maar sloeg in de 84e minuut nog éénmaal toe toen er uit een corner fraai werd ingekopt: 7-1. Gelukkig voor EKC bleef het daarbij waarmee het 2016 uitging met een nederlaag. Ook zakte EKC hierdoor weer naar de degradatiezone maar komende jaar zijn hiervoor genoeg wedstrijden om daar weer weg te komen. De sterkste twee tegenstanders – ACV en Winsum – heeft het nu twee keer gehad en ook zullen de geblesseerde speelsters dan weer klaar zijn. EKC ziet de rest van het seizoen met goede moed tegemoet.