EKC dames besluiten 2015 met nederlaag

In de laatste wedstrijd van 2015 en voor de winterstop hebben de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen hun overwinning van een week eerder geen goed vervolg kunnen geven. Zaterdag 5 december Sint Nicolaasdag speelde de combinatie in Groningen tegen het sterke op de nummer 2 staande GV Groen Geel. In Eenrum hadden de stadjers met 0-5 gewonnen maar gesterkt door de tweede zege en toch wel verbetering van de speelwijze dachten de Marnebewoonsters dat er nu wel meer inzat. EKC startte met de wind tegen en al na 3 minuten keek men tegen een achterstand aan. De defensie verzaakte haar verdedigende taken en één der Groen Geel-spitsen kon profiteren. EKC probeerde wel wat terug te doen maar bij de gastdames ging het allemaal wat gemakkelijker. Ze vonden elkaar sneller en waren sneller in de omschakeling. De stadjers kregen ook kansen maar vooralsnog werden deze niet benut. Voor EKC was Sarah Rijzinga in de 18e minuut dicht bij een treffer maar ze werd vlak voor het doel gestuit. Het was toch weer Groen Geel dat in de 22e minuut met een hoog schot in de kruising op 2-0 kwam. Hierna drong Groen Geel nog wel aan maar kwam er niet meer door. EKC daarentegen wist ook niets meer klaar te maken zodat 2-0 ook de ruststand werd.

De tweede helft startte EK C met de wind in de rug en was het gelijk op de helft van Groen Geel te vinden. Ondanks verwoede pogingen leverde dit helaas niet het gewenste resultaat op. De beide coaches Robert Benes en Joost Gerdez – die verkleed als Zwarte Pieten de coaching deden – besloten de aanval te versterken en haalden in de 53e minuut Marije Roelink naar de kant voor Irene Bos. Toch was het weer Groen Geel dat binnen enkele minuten EKC op een schier onoverbrugbare achterstand zette. In de 55e minuut belandde een schot nog op de paal maar nog in dezelfde minuut was het wel raak: 3-0. Twee minuten later werd een stadjes binnen de beruchte lijnen gehaakt en kreeg een strafschop mee die verzilverd werd: 4-0. Groen Geel rook meer maar EKC wist haar af te stoppen. Kim Mulder kwam in de 64e minuut Rebecca Postma aflossen. Een minuut later schoot Sarah Rijzinga nog naast maar een treffer hing in de lucht. In de 67e minuut was het dan ook raak. Via Janet Toonder en Irene Bos kwam het leer bij Sarah Rijzinga die de aansluitingstreffer produceerde: 4-1. EKC rook nu op haar beurt meer en zette aan. Loes Korhorn maakte in de 68e minuut plaats voor Romy Rijzinga. Vier minuten hierna kwam EKC nog dichterbij. Janet Toonder bereikte Sarah Rijzinga die verwoestend uithaalde: 4-2. Er leek dus nog wat in te zitten voor EKC dat nog meer aanzette. Wel moest men blijven oppassen voor Groen Geel dat haar voorsprong zeker niet uit handen wilde geven. Toch kenden de stadjers enkele benauwde momenten en haar coach was dan ook zeer druk met aanwijzingen geven. Echter EKC wist niet door te drukken en toen in de 87e minuut de 5-2 viel was het verzet gebroken. De eindstand werd dan ook 5-2 maar toch kon EKC trots zijn op haar goede tweede helft en heeft het Oranje Nassau 3 nog in het vizier om van een directe degradatieplaats af te komen.