EKC bekert door

De laatste bekerwedstrijd van de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) was zaterdag 27 augustus thuis op Sportpark Westerklooster te Kloosterburen tegen degradant en voormalig competitiegenoot CVV Oranje Nassau 3 uit Groningen. EKC kende een goede start want al in de 1e minuut nam men een voorsprong. Irene Bos vond Marjon Bos die raak schoot: 1-0. EKC wilde meer maar het was Oranje Nassau dat na een aanval in de 3e minuut te gemakkelijk weer langszij kwam: 1-1. Het bleek wel dat deze tegenstander taaier was dan de vorige twee in het bekeravontuur. De thuisploeg moest nu zeker oppassen voor Oranje Nassau dat meerdere keren voor het doel van keepster Nicky Bos verscheen. Doch de verdediging en keepster Bos lieten geen treffer toe. Voorin wilde het echter niet lukken waardoor Oranje Nassau mee bleef doen voor een goed resultaat. In de 32e minuut kreeg EKC wat meer lucht. Emma Postma vond Sarah Rijzinga die ineens uithaalde: 2-1. Evenwel gaf Oranje Nassau het niet op maar EKC hield haar in bedwang. In de slotfase van de eerste helft werd evenwel de latere overwinning min of meer vastgesteld. In de 40e minuut vond Sarah Rijzinga Emma Postma die op de keepster stuitte. In de rebound maakte Postma het alsnog af: 3-1. Een minuut later was Sarah Rijzinga wederom de aangeefster maar nu bepaalde zus Rebecca Postma de ruststand op 4-1. In de rust werd de geblesseerd geraakte Marjon Bos gewisseld voor Michelle Koster.

Het begin van de tweede helft was voor Oranje Nassau maar de stadjers wisten hier geen voordeel uit te halen. Keepster Nicky Bos kreeg het nu ook drukker dan in de eerste helft. EKC zelf daarentegen kwam er evenwel ook niet door. Zo ging het nu wat moeizamer maar was het wel een goede graadmeter voor de komende wedstrijden in de tweede klasse daar Oranje Nassau natuurlijk nog wel de ervaring daarvan had. De gasten namen meerdere malen het doel van EKC onder vuur maar de inzetten gingen of naast of keepster Bos maakte ze onschadelijk. Het was wel weer EKC dat haar score in de 72e minuut verder opvoerde. Een corner van Janet Toonder draaide in één keer via de paal het doel binnen: 5-1. EKC wilde meer maar zag eerst nog Suzanne Bergstra in de 84e minuut uitvallen. Marije Roelink was haar vervangster. Oranje Nassau wist niets meer terug te doen maar kreeg in de 86e minuut alsnog de 6-1 om de oren toen Sarah Rijzinga de bal bij Michelle Koster kreeg die goed doorging en scoorde. In de slotfase waren er nog wat kansen maar het bleef 6-1 waarmee EKC haar bekeravontuur een vervolg gaf. Komende zaterdag wacht om 14.30 uur in Winsum de eerste competitiewedstrijd tegen de dames van v.v. Winsum 1.