EKC behoudt 2e klasserschap in duel met SWZ Boso Sneek

Zaterdag 4 juni vertrok de damesvoetbalselectie van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) met een bus via Eenrum, Kloosterburen en Leens naar de tweede promotie/degradatiewedstrijd in Sneek tegen SWZ Boso Sneek. EKC had in Kloosterburen met 1-0 gewonnen en had dus een klein voordeel. Aldaar aangekomen bleek de wedstrijd de afsluiting te zijn van de SWZ-seizoensafsluitdag. Met vuurwerk en Bengaals vuur werden de beide teams aan het publiek voorgesteld. Het werd een spannende partij voetbal waarbij EKC wel de betere ploeg was maar dat niet wist uit te drukken. Het eerste schot van SWZ ging in de 4e minuut naast. De thuisploeg was zo nu en dan gevaarlijk doordat EKC achterin niet alert genoeg was. Gelukkig voor de Marnebewoonsters wist de thuisploeg zich hier geen raad mee. Wel zorgde een groot deel van de meegereisde FC LEO-selectie voor de nodige vrolijke noot door hun aanmoedigingen. Nadat een corner en een vrije trap van SWZ waren weggewerkt sloeg EKC in de 12e minuut ineens snel toe. Minke Toonder lanceerde Sarah Rijzinga die de uitkomende keepster omspeelde en de 0-1 binnen de touwen joeg. De vreugde was uiteraard grootg bij EKC want nu moest SWZ twee keer scoren om nog een kans te maken. SWZ liet zich echter niet wegdrukken en EKC moest haar dan ook afstoppen. Dit kostte Suzanne Bergstra in de 17e minuut een gele kaart toen ze haar actie te laat inzette. Even later werd aan de andere kant Irene Bos neergelegd maar de vrije trap van Krista Berghuis werd door de SWZ-keepster gepakt. Zo werd er door beide ploegen verbeten gevoetbald waardoor het zeer spannend bleef. Soms mocht SWZ heel ver komen en kon EKC dit ternauwernood af stoppen. Zo blokte Marjon Bos in de 21e minuut een bijna gelukt schot van SWZ. Wel drukte de scheidsrechter zijn stempel op de wedstrijd met zijn soms vreemd uitvallende beslissingen. Zo bleef het door het aanvallende spel van beide ploegen een boeiende wedstrijd. Dan was SWZ weer voorin en dan EKC weer. Wel raakte EKC soms in de war door de druk van SWZ maar gevolgen had dit niet. Keepster Nicky Bos redde in de 29e minuut op een SWZ-inzet. EKC kwam er voorin niet door. Aan de andere kant werden alle SWZ-pogingen ook verhinderd. Zo moest keepster Bos nog enkele malen uitkomst bieden. Aan de andere kant waren er ook mogelijkheden voor EKC. In de 43e minuut belandde een vrije trap van Janet Toonder bij zus Minke die op de keepster stuitte. En in de 47e minuut stuitte Irene Bos na een pass van Sarah Rijzinga op de keepster. Tot de rust bleef het 0-1.

Het begin van de tweede helft was duidelijk voor EKC. Het drong aan en kreeg enkele mogelijkheden. Rebecca Postma zag haar schot net naast gaan en Sarah Rijzinga’s schot werd door de SWZ-keepster gepakt. Later kwam ook SWZ weer opzetten. Zo verschoof het spel herhaaldelijk van speelhelft naar speelhelft. Beide ploegen liepen evenwel vast in elkaars defensies. Toch waren de betere mogelijkheden voor EKC. In de 62e minuut vond Irene Bos Rebecca Postma maar laatstgenoemde stuitte op de SWZ-keepster terwijl 2 minuten later Minke Toonder op dezelfde keepster stuitte. In de 68e minuut viel alsnog de 1-1 uit een duidelijke buitenspelpositie. Vlaggen van grensrechter Herman Haan werd weggewuifde en de scheidsrechter keurde de treffer goed. Nu moest EKC haar hoofd erbij houden en de zaak niet weggeven. SWZ zag meer en ging één-op-één spelen. Echter ook EKC gaf niet op. Zo zag Janet Toonder haar vrije trap in de 71e minuut naast gaan. De spanning steeg ook. EKC wilde alsnog de zege pakken maar zag zich voortdurend vastlopen. Aan de andere kant was keepster Nicky Bos ook paraat en zorgde ervoor dat SWZ niet nog meer uitzicht kreeg op een goed resultaat. Bij de twee drinkpauzes zorgden de EKC-coaches Robert Benes en Joost Gerdez voor de nodige peptalk. Het werd alsnog een spannende slotfase waarbij de zenuwen bij het EKC-publiek door de keel gierden. Sarah Rijzinga liep nog vast op de SWZ-keepster en ook een corner van Janet Toonder kreeg geen resultaat. Coach Benes wisselde in de 85e minuut Irene Bos voor Kim Mulder en drie minuten later kwam ook Loes Korhorn erin voor Minke Toonder. EKC moest haar hoofd koel houden want één fout en alles lag weer open. Gelukkig voor EKC was ook SWZ niet scherp meer. In de 93e minuut mocht zus Romy Rijzinga zus Sarah nog vervangen. Het bleef gelukkig 1-1 waardoor EKC haar tweedeklasserschap behoudt. Na de wedstrijd nam men afscheid van de stoppende Krista Berghuis, Kim Mulder en Romy Rijzinga. Zij zullen er in het komende seizoen niet meer bij zijn. Na afloop was er in café-restaurant-pizzeria “Willibrord” te Kloosterburen een afsluiting met buffet en muziek. EKC gaat op naar nog een jaar 2e klasse wat voor een club uit Noord-Groningen best een prestatie is. Komende zaterdag spelen de dames het grote toernooi in Gramsbergen.