Eerste slag voor EKC dames

In het Friese Balk speelden de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zaterdag 14 mei de eerste promotie/degradatiewedstrijd tegen het elftal van de VV Balk. Onder de goede leiding van scheidsrechter P. Maas startte EKC met de wind in de rug en zette direct aan. Na zeven minuten was het dan ook raak. Na een corner van Janet Toonder kopte Marjon Bos snoeihard in: 0-1. In de 10e minuut was het andermaal raak. Na een pass was Sarah Rijzinga weg en knalde de 0-2 binnen. Het meegereisde publiek van EKC ging er eens voor zitten want een hogere score leek in het verschiet. Echter het liep anders. EKC bleef vooralsnog een overwicht houden maar voorin wilde het niet meer lukken. Balk kwam al meer opzetten en EKC werd onzorgvuldiger. EKC-keepster Nicky Bos kreeg ook meer ballen te verwerken. De dames uit Eenrum/Kloosterburen speelden toch wat te statisch waardoor Balk meer in haar spel kwam. In de 40e minuut betaalde zich dat uit toen Balk op 1-2 kwam. EKC raakte wat in de verdrukking maar in de 46e minuut kwam er toch wat meer lucht. Een corner van Janet Toonder werd door Balk afgeslagen maar niet goed weggewerkt. Het leer verscheen voor de voeten van Sarah Rijzinga die succesvol uithaalde : 1-3.

Na de rust had EKC de wind tegen. In de tweede helft liep het totaal niet meer bij EKC. Balk mocht duidelijk meer komen opzetten en EKC kwam er heel moeilijk uit. EKC probeerde wat terug te doen maar het initiatief lag toch meer bij Balk. Gelukkig voor EKC had ook Balk last van de harde wind mee en waren ook haar spitsen niet scherp. In de 61e minuut werd Romy Rijzinga vervangen door Lotte Hoogland van dames 2. Zo nu en dan kende EKC wat goede fases maar toch was het meer bezig met tegenhouden van Balk. De defensie onder leiding van libero Wendy Reitsma hield echter stand zij het met de grootste moeite. Toch was het van beide kanten geen beste wedstrijd. In de 77e minuut kwam Merel Schothorst – eveneens van dames 2 – erin voor Kim Mulder. Balk bleef komen en in de 84e minuut werd het uit een corner ineens 2-3. Nu zette zich een spannende slotfase in. Hierin was Balk wel meer de aandringende partij maar de EKC-defensie ( Wendy Reitsma, Janet Toonder, Demi Mulder en Marije Roelink) hield stand al kostte het hun veel moeite. Zo trok EKC met 2-3 alsnog de overwinning over de streep en wacht komende zaterdag de thuiswedstrijd in Kloosterburen, aanvang 14.00 uur.