Eerste overwinning voor EKC dames

De eerste driepunter voor de voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) is een feit. Zaterdag 24 september werd in de thuiswedstrijd op Sportpark “Westerklooster” te Kloosterburen hekkensluiter Achilles 1894 met 6-0 verslagen. Ook vorig seizoen werd tegen deze ploeg (3-2) de eerste drie punten gepakt. EKC toog nu gelijk naar voren en was na 6 minuten succesvol. Een uittrap van de Achilles-keepster belandde bij Irene Bos die deze gelijk terug in het doel schoot: 1-0. EKC ging door maar moest wel oppassen voor Achilles dat wel wat terug poogde te doen maar daar niet in slaagde. Het was wederom EKC dat in de 9e minuut haar score verdubbelde. Minke Toonder gaf de voorzet waarna de Achilles-keepster de bal niet onder controle kreeg. Sarah Rijzinga maakte van dit buitenkansje gebruik en kopte de 2-0 binnen. De betere kansen waren duidelijk voor EKC maar niet alles lukte. Ondanks het feit dat de thuisploeg veel ruimte kreeg speelde het bij tijd en wijle onrustig waardoor het voorin niet wilde lukken. Achterin bleef EKC overeind waarbij keepster Nicky Bos wel enkele malen moest ingrijpen. Aan de andere kant waren Rebecca Postma, Nicky Knol en Janet Toonder onfortuinlijk. Bij Achilles begon het onderling wat te morren waarvan EKC in de 31e minuut gebruik maakte. Via Irene Bos, Sarah Rijzinga en Emma Postma belandde de bal bij Nicky Knol die de 3-0 op haar naam zette. De Assenaren probeerden wat terug te doen maar haar weinige pogingen faalden allemaal. Het was EKC dat nog voor de rust de stand op 4-0 zette. In de 45e minuut was Sarah Rijzinga de aangeefster waarna Rebecca Postma deze binnen knalde.

De tweede helft was van een minder gehalte dan voor de rust. Achilles kwam even wat meer opzetten maar EKC smoorde dat gelijk al weer in de 49e minuut. Sarah Rijzinga zette op links door en gaf de bal voor op het Achilles-doel. Nu was Emma Postma de afmaakster: 5-0. Daarna zakte het peil van de wedstrijd wat in. Wel waren er met name kansen voor EKC maar het benutten lukte niet zo meer. In de 55e minuut werd Minke Toonder gewisseld voor Marije Roelink. Drie minuten later ruimde ook Irene Bos het veld voor Michelle Koster. EKC bleef wel de bovenliggende partij maar kon dat vooreerst niet uitbuiten. Na de 65e minuut kon Marjon Bos niet verder en liet zich vervangen door Loes Korhorn. Ook nu moest keepster Nicky Bos wel een aantal malen ingrijpen maar dat deed zij met verve zodat de nul achterin gehandhaafd bleef. Voorin wilde het evenwel niet lukken. Ook lag het tempo niet hoog. Wel kwam de overwinning van EKC nimmer in gevaar. In de 92e minuut werd alsnog de 6-0 eindstand bereikt. Via Nicky Knol en Emma Postma kwam de bal bij Rebecca Postma die haar tweede van die middag maakte en daarmee het feestje voor EKC completeerde. Komende zaterdag is het wederom een thuiswedstrijd (14.00 uur) nu tegen de andere ploeg uit Assen Asser Boys. Na afloop van de wedstrijd werden coach Robert Benes en zijn vriendin Ellen Nubé door het gehele elftal van EKC in de kadootjes gezet vanwege de geboorte van hun dochter.