Eerste overwinning en punten voor EKC dames

Eindelijk is het toch gelukt. De voetbaldames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) hebben zaterdag 10 oktober in de thuiswedstrijd tegen het sterke Achilles 1894 met een 3-2 overwinning de eerste punten dit seizoen binnengehaald. Onder leiding van scheidsrechter K. Nienhuis startte EKC zonder de geblesseerde Janet Toonder en Demi Mulder, de wegens andere reden afwezige Kim Mulder en Minke Toonder en de nog niet speelklare Nicky Bos. Het werd een wedstrijd waarbij beide elftallen veel strijd leverden waarmee het publiek een boeide pot voetbal te zien kreeg. Het eerste succes was voor Achilles 1894 dat na 5 minuten na een goede aanval wat gemakkelijk op 0-1 kwam. Twee minuten hierna zorgde Achilles ook voor de gelijkmaker toen één hunner hands binnen de beruchte lijnen maakte. De gegeven strafschop werd door Krista Berghuis feilloos binnen geschoten: 1-1. Beide ploegen speelden vol op de aanval maar beide keepsters – Anna Buist bij EKC – stonden op hun post. Bij EKC waren Sarah Rijzinga en Michelle Koster onfortuinlijk. Het was Achilles dat plotsklaps in de 31e minuut na een aanval over links via een boogbal ineens aan de leiding kwam: 1-2. Vier minuten later kwam de volgende tegenslag voor EKC. Irene Bos viel uit en werd vervangen door Merel Schothorst. EKC probeerde nog voor de rust weer gelijk te komen maar zowel Wendy Reitsma als Sarah Rijzinga zagen hun inzetten naast gaan. Zo bleef het tot de rust 1-2.

Gelijk na de rust zaten beide teams er weer vol boven op. Ook nu leverde men veel strijd waarbij vooral aan EKC-zijde alle speelsters hun beste gaven. Beide keepsters evenwel – Anna Buist bij EKC en Dyan Brouwer bij Achilles – blonken uit. Vooral keepster Brouwer was een sta-in-de-weg voor de thuisploeg. In de 57e minuut kwam EKC alsnog langszij. Wendy Reitsma kreeg de bal bij Sarah Rijzinga die profiteerde van falen van de Achilles-defensie en de stand op 2-2 zette. EKC wilde in ieder geval één punt aan deze wedstrijd overhouden dus zetten de speelsters alles in wat ze in huis hadden. Achilles 1894 daarentegen – dat waarschijnlijk toch met de gedachte gekomen was om een makkelijke wedstrijd te krijgen gezien de stand van EKC en de twee eerder gewonnen bekerwedstrijden van 14-0 en 0-6 – raakte toch meer gefrustreerd doordat het niet zo gemakkelijk liep zoals gedacht. Zo werd het een zeer boeiende tweede helft met veel inzet en strijdlust. Na de 74e minuut kon ook Suzanne Bergstra niet verder en werd vervangen door Lotte Hoogland. Beide ploegen drongen aan en kon nog alle kanten op. In de 84e minuut werd Michelle Koster naar de kant gehaald en kwam Romy Rijzinga in het veld. Een zeer goede wissel zou blijken want vijf minuten later wist Romy haar zus Sarah te bereiken die draaide en keepster Brouwer wist te verschalke: 3-2. EKC explodeerde in vreugde. Echter door allerlei blessures kwam er nog wat tijd bij en hierin werd het nog spannend maar EKC wist Achilles van verdere doelpunten af te houden. Het hield daarmee verdiend de drie punten in huis en is nu van de laatste plaats af. Nu wordt het zorg om deze goed lijn vast te houden in de komende wedstrijden te beginnen met het uitduel bij SJO Winsum vrouwen 1 a.s. zaterdag om 13.30 uur.