Eerste nederlaag EKC dames een feit

De dames van ST Eenrum/Kloosterburen (EKC) zijn zaterdag 13 december tegen hun eerste nederlaag van dit seizoen aangelopen. Op Sportpark “Westerklooster” te Kloosterburen was v.v. Opende uit het gelijknanige dorp in het Westerkwartier de tegenstander waar oud-Hunsingo-keepster Fenny Poker nu op doel staat. Bij EKC waren keepster Marjon Bos en spits Nicky Bos afwezig waardoor coach Benes zijn opstelling moest wijzigen. Hierdoor kwam het goede spel van de afgelopen competitie niet uit de verf. Ook was Opende veel feller en doortastender. Na 7 minuten resulteerde dit dan ook in een 0-1 voorsprong na een goed uitgespeelde aanval. Uiteraard probeerde EKC wat terug te doen en kreeg daar ook mogelijkheden voor. Echter Lisette Luit zag haar schot net naast gaan, inzetten van Janet Toonder werden door keepster Poker geweerd, corners leverden ook niets op en na een pass van Rebecca Postma knalde ook Sarah Rijzinga naast. Het was wederom Opende dat in de 30e minuut haar voorsprong verdubbelde. Eerst wist keepster Irene Bos nog te redden maar in de daarop volgende actie werd ze alsnog geklopt: 0-2. EKC leverde vaak de bal in bij Opende maar was niet geheel kansloos. Want ook na de 0-2 waren er mogelijkheden maar een corner van Janet Toonder en inzetten van Krista Berghuis en Sarah Rijzinga kregen niet het gewenste resultaat zodat de ruststand 0-2 bleef.

Vanuit de aftrap deelde Opende gelijk de nekslag uit door na een goede aanval binnen een minuut op 0-3 te komen. Vanaf dat moment liep EKC achter de feiten aan. Toch leek EKC even terug te komen. Na hands binnen het 16metergebied in de 49e minuut legde scheidsrechter R. Bos de bal op de stip. Krista Berghuis verzilverde dit buitenkansje: 1-3. EKC zette wat meer aan maar naarmate de wedstrijd vorderde zakte de thuisploeg weer in. Opende was dichter bij een treffer dan EKC maar vond alsnog keepster Irene Bos op haar weg. Romy Rijzinga werd in de 66e minuut gewisseld voor Alinda Korhorn. Zes minuten later kwam ook Iemke Jongsma binnen de lijnen voor Loes Korhorn. Echter het tij was niet meer te keren. Een meer gretiger Opende was beter en meer gefocust. Ook werd het duel meer pittiger. In de slotfase sloeg Opende nog tweemaal toe. In de 80e minuut ging keepster Bos na een corner van Opende in de fout en werd daarmee gelijk afgestraft: 1-4. EKC wist niet veel meer terug te doen en kreeg in de 88e minuut ook nog de 1-5 om de oren wat ook de eindstand werd. De ongeslagen status van EKC kwam op deze middag aan een eind maar de Marnebewoonsters staan nog wel bovenaan alhoewel de voorsprong op de achtervolgers wel geslonken is. Voor EKC breekt nu de winterstop aan maar komende zaterdag neemt het wel deel aan een zaalvoetbaltoernooi van de v.v. Muntendam.