Eenrum zaaldames onderuit tegen WMC

In Winschoten traden de zaalvoetbaldames van Eenrum aan voor de return tegen WMC. Thuis had Eenrum met 8-4 gewonnen maar deze avond het heel anders gaan. Men speelde zonder de zieke Ellen Toonder en de geblesseerde Linda Bolt zodat er maar twee reservespeelsters op de bank zaten tegen WMC vier. Ook bleek WMC – als gevolg van haar grote speelstersarsenaal – met en soort roulatie te spelen en in Leens was het een zwakker team dan wat nu in het veld stond. In de eerste helft ging het aardig goed voor de roodbaadjes. Al na 3 minuten onderschepte Sarah Rijzinga de bal en schoot de 0-1 binnen. Helaas stond het een minuut later na een goed uitgespeelde aanval alweer 1-1. Doch Eenrum ging goed door en na wat gemiste mogelijkheden was het in de 8e minuut wederom raak. Anda Toonder gaf het tikje opzij voor de vrije trap die door Sarah Rijzinga werd ingeschoten: 1-2. Helaas wederom een minuut later kwam WMC alweer langszij. Ook een vrije trap werd niet goed weggewerkt en was in één keer raak: 2-2. Beide ploegen joegen hierna weer op doelpunten maar vooralsnog wilde dit niet lukken. Eenrum kreeg nog enkele goede kansen maar het doelpunt wilde niet vallen. Aan de andere kant wist ook keepster Hilma Hamming haar doel schoon te houden zodat de rust met 2-2 werd gehaald.

Na de rust ging het mis. WMV begon feller en dominanter te spelen waarop Eenrum geen antwoord had. Dit resulteerde na 3 minuten in een Winschoter voorsprong. Nadat Anda Toonder de paal raakte werd de bal door de keepster op een zeer snelle spits geplaatst die doorging en de 3-2 binnen knalde. WMC voerde de druk op en begon ook meer fysieker te spelen. Scheidsrechter A. Kenter die in de eerste helft goed floot, liet nu meer toe wat het spel van Eenrum niet ten goede kwam. Ook begon het gemis van Ellen Toonder en Linda Bolt voelbaar te worden. In de 32e minuut werd het na een goed uit gespeelde aanval 4-2 in het voordeel van WMC. Eenrum vond geen antwoord op het spel van de thuisploeg dat weliswaar fysieker speelde maar ook gewoonweg beter was. Overigens gaf Eenrum het niet op en kreeg het ook wel kansen. Sarah Rijzinga schoot naast en schoot later na een voorzet van Korinne Huizenga voorlangs. Het was weer WMC dat in de 40e minuut na een voorzet de 5-2 op het scorebord zette. Een minuut later kreeg Eenrum toch weer hoop. Selina Vorenkamp vond Sarah Rijzinga die verkleinde naar 5-3. Echter WMC was hier niet van onder de indruk. Eerst wist keepster Hilma Hamming nog te redden maar een verassend schot in de 43e en een verdedigingsfout in de 45e minuut betekenden een 7-3 voorsprong voor WMC. Dit zou Eenrum niet meer achterhalen alhoewel het laatste woord nog wel aan haar was. In de 49e minuut belandde de bal via keepster Hilma Hamming en Korinne Huizenga bij Sarah Rijzinga die de eindstand op 7-4 bepaalde. Hiermee leed Eenrum pas haar tweede nederlaag tegen een beter en sterker WMC. Mede door deze uitslag staat het Vriese REUZ nu nog steviger op de 1e plaats. Komende vrijdag is het GSFV Drs. Vijfje 4-Eenrum, aanvang 19.00 uur.