Eenrum pakt winst in tweede helft

In de Gemeentelijke Sporthal te Leens ontvingen de zaalvoetbaldames van Eenrum vrijdagavond 7 februari het team van WMC uit Winschoten. In de beker had Eenrum hier met 5-14 van verloren dus men was gewaarschuwd. Doordat de aangewezen scheidsrechter niet op kwam dagen leidde coach Niels Woltman het duel terwijl Karel Biemond het coachschap op zich nam. In de eerste helft draaide het totaal niet met de thuisploeg. WMC was de betere ploeg en nam in de 5e minuut dan ook de leiding met een verrassend schot: 0-1. Eenrum poogde wat terug te doen maar vooralsnog was het WMC dat de boventoon voerde. Maar gelukkig voor Eenrum was het Winschoter vizier niet helemaal scherp. Aan de andere kant lukte het ook Eenrum niet om er door te komen. Het was dan ook WMC dat in de 13e minuut op 0-2 kwam wat gezien het spelbeeld op dat moment ook verdiend was. De gasten zaten er meer bovenop dan Eenrum. Kansloos was Eenrum niet maar vooralsnog zagen Sarah Rijzinga en de zussen Anda en Ellen Toonder hun inzetten niet beloond. Pas in de 20e minuut vond Eenrum de aansluiting. Ellen Toonder vond Sarah Rijzinga die verrassend de 1-2 op het scorebord zette. Eenrum wilde meer maar de WMC-keepster liet dat niet toe. Aan de andere kant moest ook Hilma Hamming nog handelend optreden waardoor de ruststand 1-2 werd.

Na de rust gooide de thuisploeg het spel helemaal om. De ploeg zat er nu meer bovenop maar vooralsnog leverde dat niet het gewenste resultaat op. WMC liet zich ook niet onbetuigd maar kwam eveneens niet door of stuitte op keepster Hamming. Het tempo ging omhoog en het spel begon meer heen en weer te golven. Het gelukte Eenrum om in de 35e minuut om langszij te komen. Korinne Huizenga vond Sarah Rijzinga die de 2-2 noteerde. WMC liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en bleef aanvallen. Gelukkig stond de paal in de 37e minuut een Winschoter treffer in de weg. Toen kwam er een oppermachtige fase voor de thuisploeg waarin het maar liefst viermaal toesloeg. In de 38e minuut passte Sarah Rijzinga op Anda Toonder wiens schot het doel binnen rolde: 3-2. Een minuut later weer dezelfde situatie: Sarah Rijzinga was de aangever en weer schoot Anda Toonder raak: 4-2. Eenrum vond de goede weg en WMC begon vermoeid te raken. De thuisploeg had hier minder last van want in de 41e minuut sloeg ze weer toe. Via Margriet Rozema en Vera Toonder belandde de bal bij Sarah Rijzinga die haar faam als goaltjesdief wederom waar maakte toen haar schot via de paal raak was: 5-2. Een minuut later prijkte ook de 6-2 op het scorebord toen Vera Toonder schot op het WMC-doel door één van haar eigen speelsters werd ingeschoten. Later schoot Vera Toonder nog over en stuitte Sarah Rijzinga op de keepster. Eenrum zakte wat in maar kreeg hiervan gelijk de rekening gepresenteerd. Door twee doelpunten in de 47e minuut stond het ineens weer 6-4 en kwam WMC toch wel heel dichtbij. Echter hierna stelde Eenrum orde op zaken. Een minuut later stond het alweer 7-4 toen Sarah Rijzinga de bal bij Anda Toonder kreeg die haar derde van die avond produceerde. Het slotaccoord was voor Rijzinga zelf want zij bepaalde in de 49e minuut de eindstand op 8-4. Na een slechte eerste helft werd dit in de tweede helft meer dan goed gemaakt.